کد خبر: 1565839
کلاهبرداری از طریق درج آگهی فروش حیوان خانگی در اراک
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که با درج آگهی فروش حیوان خانگی در فضای مجازی اقدام به فریب دادن شهروندان و کلاهبرداری از آن‌ها می کرد در عملیات کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ"احسان آنقی"رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی در فضای مجازی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد مالباخته چندی پیش از طریق یک آگهی فروش، یک حیوان خانگی را در شبکه های مجازی با قیمت زیر قیمت بازار اقدام به خرید کرده که پس از واریز پول به حساب فروشنده،  پس از گذشت چندین روز حیوان خریداری شده را تحویل نمی گیرد.

این مقام انتظامی اضافه کرد‌: با اعلام شکایت این فرد و در روند تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا این فرد شناسایی و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان احضار شد.

 آنقی تصریح کرد: در بازجویی های پلیس از متهم مشخص شد وی از ۸ نفر دیگر به این شیوه کلاهبرداری کرده است که این فرد پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست در هنگام خریدهای اینترنتی به دلیل مشخص نبودن هویت اصلی فروشندگان، از فروشگاه هایی خرید کنند که پس واریز وجه، پس از اخذ کالا از طریق پست و یا طرق دیگر صورت می‌پذیرد و نیز تلفن ثابت از شخص فروشنده خواسته و با آن تلفن با ایشان صحبت کنند تا از واقعی بودن شماره ثابت اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در پایان یادآور شد: پلیس ‌فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس‌فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/