کد خبر: 1585960
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان:
تنها مورد مثبت کرونا در آذربایجان‌غربی در حال درمان است
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه تا چند روز آینده از بیمارستان با بهبودی ترخیص می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، جواد آقازاده شب گذشته در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: روز چهارشنبه تست کرونای بیمار خانم ۵۵ ساله در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

وی، افزود: این بیمار که چند روز پیش با علائم بالینی بیماری تنفسی و سابقه سفر زیارتی به قم و بازگشت به ارومیه را داشت از همان ابتدا بعنوان مورد مشکوک بستری و نمونه خون وی برای آزمایش کرونا به تهران ارسال شد و بلافاصله و بصورت کاملا ایزوله تحت مراقبت و درمان قرار گرفت و امروز نتیجه آزمایش وی از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، افزود: خوشبختانه بیمار حال عمومی خوب و شرایط پایدار دارد و بنا به اظهار همکار متخصص عفونی طی چند روز آینده با تکمیل پروسه درمان مرخص خواهد شد و این نشان می دهد که کرونا قابلیت درمان دارد و از این لحاظ بسیار خوشحالیم.

وی، ضمن تشکر و تقدیر از پزشکان ، پرستاران و همکارانی که در مراقبت از این بیمار تلاش کرده اند، گفت: میزان بالای هوشیاری سیستم بهداشتی و درمانی استان موجب شد که بیمار بدرستی بعنوان مورد مشکوک تلقی شود و بسرعت درمان وی قبل از اعلام نتیجه آزمایش آغاز شود و امروز شاهدیم که علی‌رغم مثبت بودن آزمایش ، حال بیمار رو به بهبود است و ان‌شاالله بزودی ترخیص خواهد شد.

آقازاده، بیان داشت: از آنجایی که ایزولاسیون کامل پزشکی و اصول حفاظت فردی کاملی انجام یافته بود امکان سرایت بیماری به همکاران ایجاد نشده است لذا از همه همکاران تلاشگر بسیار متشکرم.

وی، در پایان گفت : ما معتقدیم که باید با مردم روراست و صادق باشیم لذا تاکید می کنم که اخبار مربوط به این بیماری را از منابع معتبر اخذ کرده و با رعایت اصول بهداشت فردی و خود مراقبتی بر این بیماری غلبه کنند.

 

انتهای پیام/