کد خبر: 1592019
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
تنها راه قطع زنجیره انتقال کرونا ماندن در خانه است
ابراهیم شکیبا گفت: تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ماندن در خانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم شکیبا معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر ماندن در منزل، با توجه به ایام نوروز از مردم می‌خواهیم این رسوم را به جا نیاورند زیرا سلامتی آنها برای ما مهم‌تر است.

وی افزود: مردم به احترام افرادی که در حوزه بهداشت و درمان فعالیت داشته و شهید سلامت شدند و به احترام سلامت خود و مردم امسال از عمل به آداب و رسوم عید نظیر دید و بازدید و رفتن به مسافرت پرهیز کنند، زیرا شرایط فعلی بحرانی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه اگر مردم در منزل نمانند نمی‌توانیم زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم، گفت: این روزها فرصتی است تا از نظر روحی و قلبی در منزل کنار هم باشیم بنابراین از این فرصت استفاده کنیم و به امورات عقب افتاده بپردازیم.

این مسئول تصریح کرد: اگر وسایل ورزشی نظیر دوچرخه ثابت، تردمیل و … در منزل داریم یا با انجام حرکات ورزشی ساده در منزل می‌توانیم طراوت و شادابی حاصل از ورزش را ایجاد کنیم همچنین با فرزندان خود بازی‌های بومی و محلی انجام دهیم.

شکیبا گفت: هر اندازه تردد کاهش یابد زنجیره انتقال ویروس قطع می‌شود و می‌توانیم به روزهای سلامت بازگردیم.

وی افزود: وقتی عید را اعلام می‌کنیم که اعضای خانواده، کودکان و سالمندان سالم باشند اگر پدر و مادر خود را دوست داریم به دیدار آنها نرویم زیرا در معرض خطر هستند و اگر مشکلی حادث شود دیگر عیدی نداریم بنابراین عید امسال را زمانی که ویروس کرونا را شکست دادیم آغاز خواهیم کرد.

این مسئول بیان داشت: لزومی ندارد خود را در قید و بند زمان قرار دهیم اینها قراردادی است، این قرارداد را امسال تعطیل کنیم.

انتهای پیام/