کد خبر: 1595286
دیروز و امروز به سبک جهادگران بسیجی؛
944 گروه جهادی شیعه و سنی در خط مقدم مبارزه با کرونا/ بیش از 200 هزار ماسک در سیستان وبلوچستان تولید و توزیع شد
علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در حال حاضر 944 گروه جهادی شیعه و سنی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، در ایامی که ویروس منحوس کرونا امان مردم را بریده و بسیاری را در خانه قرنطینه کرده است، جهادگران بسیجی در اقصی نقاط کشور عزیزمان از آغازین لحظات شیوع این ویروس منحوس در خط مقدم مبارزه آماده شده و در کنار مدافعان سلامت، بی‌ادعا به نبرد با کرونا مشغول‌ شدند.
 
مدافعان دیروز دین و معرفت امروز بدون هیچ چشم داشتی در خط مقدم مقابله با کرونا مشغول به نبرده بوده و از هیچ تلاشی برای شکست این ویروس دریغ نکرده و برای هزارمین بار جلوه ای از همدلی، وحدت و دفاع مقدس را با ایثار و از خودگذشتگی به نمایش گذاشته و این مهم را در عمل ثابت کردند به گونه ای که دراین برهه از زمان تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، گندزدایی معابر و اماکن عمومی، راه‌اندازی پویش‌های مختلف در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و ... از مهمترین اقدامات آنان به شمار می رود.
 
در این میان مردم امروز قدرشناس خدمات کادر درمانی بیمارستان‌ها و قدردان زحمات خالصانه گروه های جهادی و بسیجیان هستند و بیش از گذشته نسبت به سختی کار آن‌ها و خدماتی که این قشر برای جامعه دارند، آگاه شده‌اند. گویای این سختی‌ها و خدمات تصاویر و فیلم‌هایی است که در فضای مجازی دست‌به‌دست می چرخد.
 


 
 
از گندزدایی مدارس و خیابان ها تا تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی
 
علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی با همکاری قرارگاه قدس جنوب شرق در هفت رزمایش مشترک تاکنون 13 هزار و 619 باب مدرسه، مکان مذهبی، معبر عمومی و ...  را گندزدایی، استریل و ضدعفونی کرده اند.

وی افزود: هم اکنون 944 گروه جهادی تخصصی (درمانی و بهداشتی) و عمومی شامل گروه های چهار تا 30 نفره با تجهیز تمامی امکانات و بکارگیری 28 هزار و 45 نفر عضو اعم از شیعه و سنی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح استان فعالیت می‌کنند.

این مقام مسئول ضدعفونی معابر شهری و اماکن عمومی را از اولویت‌های گروه‌های جهادی برشمرد و ادامه داد: 47 کارگاه تولید ماسک خانگی و سازندگی تاکنون بیش از 200 هزار ماسک بهداشتی تولید و در مناطق مختلف استان توزیع کرده‌اند، همچنین در اجرای رزمایش مشترک با قرارگاه قدس که همچنان در استان تا ریشه کنی کرونا ادامه دارد340 هزار و 811 لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز تولید و توزیع و در استریل کردن معابر بکار برده شده است.
 
مسئول بسیج سازندگی استان در ادامه به ضدعفونی کردن بیش از 17 هزار پارک و معابر خیابانی اشاره کرد و گفت: توزیع  بسته های معیشتی و بهداشتی، استفاده از کاروان های موتوری برای گندزدایی مجتمع ها و سطح شهر،استفاده از کارواش های برقی مدرن از دیگر اقدامات گروه های جهادی در این مدت می باشد.
   
جعفری خاطر نشان کرد: آموزش چهره به چهره عمومی به بیش از 164 هزار نفر یکی دیگر از اقدامات موثر در راستای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا است، همچنین نشر 20 مرحله بروشور و توزیع بیش از هشت هزار برگ از آنها برای بیان نکات آموزشی یکی دیگر از اقدامات مثبت در راستای مبارزه با کووید 19 بوده است.

انتهای پیام/