کد خبر: 1597424
رئیس جمهور سوئیس:
هنوز تا دستیابی به شرایط عادی فاصله زیادی داریم
رئیس جمهور سوئیس از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان به اجرای تدابیر و اقدامات بهداشتی پایبند باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، سیمونتا ساماروگا رئیس جمهور سوئیس در اظهاراتی ضمن درخواست از مردم برای رعایت تدابیر و اقدامات بهداشتی اتخاذ شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: سوئیس هنوز تا دستیابی به شرایط عادی و نرمال فاصله زیادی دارد، آن هم در آستانه تعطیلات عید پاک.

بر اساس این گزارش، پلیس سوئیس حضور خود را در اماکن توریستی و گردشگری افزایش داده و گشت‌های پلیس در جاده‌ها افزایش یافته است. مقام‌های سوئیسی از مردم خواسته‌اند تا در تعطیلات 4 روزه عید پاک به جای سفر رفتن در خانه‌های خود بمانند.

این در شرایطی است که تلفات ناشی از ویروس کرونا در سوئیس رو به افزایش است و اتریش کشور همسایه قصد دارد قوانین مربوط به قرنطینه را تسهیل کند.

رئیس جمهور سوئیس افزود: اکنون وقت آن نیست که گارد محافظ خود را برداریم. ما یک گرز جادویی نداریم که بتوانیم زندگی خود را به قبل بازگردانیم ولی برای بعد از شیوع ویروس کرونا در حال آماده شدن بودیم.

تلفات ویروس کرونا در سوئیس سه شنبه به بیش از 641 نفر رسیده است. این رقم دوشنبه به 584 نفر رسیده بود. حدود 22 هزار نفر در سوئیس تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی اظهار داشت: این مساله مهم است که مردم همچنان تدابیر و اقدامات اورژانسی مربوط به مقابله با ویروس کرونا را رعایت کنند. این تدابیر شامل ممنوعیت تجمعات بیشتر از 5 نفر تعطیلی مدارس و کسب و کارها است. با فرارسیدن تعطیلات عید پاک شرایط سخت و سخت تر خواهد شد. ما هنوز تا شرایط عادی فاصله داریم.

انتهای پیام/ ا