کد خبر: 1608283
استاندار گلستان:
واحدهای تولیدی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد امسال به بهره برداری می رسند
هادی حق شناس گفت: تلاش داریم واحدهای تولیدی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد را در سال جاری با تسهیل در قوانین و اعطای تسهیلات مورد نیاز به بهره برداری رسانیم و زمینه رونق و اشتغال را فراهم آوریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ هادی حق شناس در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن تقدیر از همراهی دستگاه های اجرایی و بانک در زمینه حمایت از تولیدکنندگان، اظهار کرد: برخی پروژه ها ۱۰ یا ۱۵ سال پیش آغاز شده اند و امروز سرمایه گذاران باید بررسی لازم را صورت دهند که آیا اتمام آنها دارای صرفه اقتصادی لازم است.

وی افزود: نباید برای طرح های بدون توجیه اقتصادی انتظار پرداخت تسهیلات از جانب بانک ها را داشته باشیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: کارخانه های آجر ماشینی باید با همکاری شرکت گاز نسبت به پرداخت بدهی جاری خود اقدام کنند و در فرصت مقتضی معوقات خود را تقسیط و پرداخت کنند چرا که دستگاه های زیربنایی نیز از محل پرداخت هزینه های مصرف توسط مشترکین امکان خدمت رسانی را دارند.

وی بیان کرد: استان گلستان از تنوع بالای محصولات کشاورزی و باغی برخوردار است و وجود منطقه آزاد به جهت صادرات و صنایع تبدیلی در راستای فراوری محصولات و ممانعت از خام فروشی می تواند در افزایش درآمدها و اشتغال استان موثر باشد.

طلوعیان مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان هم اظهار کرد: از محل اعتبارات سال ۹۸ تا کنون بیش از ۴۷۳ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحد‌های تولیدی گلستان پرداخت شده که از این حیث استان گلستان در جایگاه هشتم کشور قرار دارد.

در این جلسه مشکلات ۵ واحد در زمینه گردشگری، صنعت و کشاورزی بررسی و تصمیم لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/