کد خبر: 1623663
فرماندار شهرستان سیریک عنوان کرد؛
سیریک در مسیر توسعه و عمران /واگذاری ۱۵۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های پایدار
احمد جمالدینی گفت: به منظور توسعه و عمران شهرستان سیریک در یک سال گذشته از محل اعتبارات استانی ، ملی ، طرح توسعه سواحل مکران بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همت و تلاش مسئولان علی رغم همه تحریم های ظالمانه دشمنان ملت ایران به حمدالله در راستای توسعه و آبادانی شهرستان پروژه های زیر ساختی مهمی در بخش های بنادر و دریانوردی، توسعه و عمران شهرها و روستاها، آموزش و پرورش،گردشگری و همچنین ایجاد طرح های تولیدی و اشتغالزایی فراهم شده است.

وی افزود: توسعه و احیای زیر ساخت های مجتمع بندری شهر سیریک  که یکی از طرح های تحول اقتصادی منطقه در بخش صادرات و واردات  و اشتغالزایست، احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی بندر کوهستک که باعث رونق و شکوفایی شهرستان و جذب زیادی از نیروهای متخصص و کاردان می شود، دهگده گردشگری شهر بندر سیریک در فاز های جداگانه و طرح های توسعه صنعت توریسم د ر شهر بندر کوهستک ، شهر گروگ ، تالاب بین المللی آذینی و روستاهای هدف گردشگری گهردو ، کرپان، زیارت  بزرگ ، کناردان بنداران، روستای کنارجو و سرارو بخش های امید آفرین شهرستان در آینده نزدیک هم برای توسعه افتصادی و اشتغالزایی است.

جمالدینی ادامه داد: احداث بلوار همسطح ورودی و دو بانده شدن شهر سیریک به بازارچه ملوانی میشی، توسعه طرح های گردشگری و اشتغال محور در روستاها و شهرهای شهرستان ، اجرای طرح های هادی و بهسازی روستاها با مشارکت دهیاران، از مهمترین طرح هایست که در شهرستان در حال اجراست.

فرماندار سیریک اضافه کرد: اینجا در شهرستان سیریک در سطح شهرها و روستاها طرح های عمرانی بزرگ و کوچک در حال احداث و اجراست و علاوه بر اجرای زیر ساخت ها در سواحل در شهرها و روستاهای دور و نزدیک شهرستان طرح های عمرانی و اشتغالزایی با مشارکت دولت ، نهادها و بخش خصوصی در حال اجراست که همه اینها نوید بخش روزهای خوبی برای مردم نجیب شهرستان است.

وی اظهار کرد: وحدت و همدلی رمز موفقیت و آغازی برای ساختن و آباد کردن جامعه است و بسیار مهم و ارزشمند است که جامعه با وحدت و مشارکت جمعی به جلو حرکت کند و اینها همه یعنی گام برداشت برای توسعه و ساختن سیریکی آباد و سربلند برای مردمان خوب خطه مکران زمین است.

فرماندار سیریک یادآور شد: سواحل مکران علاوه بر زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیار، ازنظر جغرافیایی و موقعیت استراتژیکی نیز منحصربه‌فرد است و مجاورت با مرز‌های شبه‌قاره هند و دریای عمان از جنبه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی این منطقه را بیش‌ازپیش ارزشمند کرده است.

جمالدینی افزود: مکران در حوزه‌های شیلات، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و می‌تواند در زمینه‌های  اشتغال، تولید و صادرات کمک‌های بسیاری به توسعه پایدار کشور با ایجاد و احیای زیرساخت های داشته باشند.

فرماندار شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: سواحل مکران در جنوب خاور ایران، به دلیل موقعیت و ویژگی‌های استراتژیک آن از منظر ژئوپلیتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی دارای اهمیت فراوانی است که یکی از مناطق مستعد این حوزه یقینا شهرستان سیریک است.

انتهای پیام/