کد خبر: 1660557
رییس اداره اداره ورزش و جوانان پاوه:
کرونا ورزش پاوه را مختل کرده است/ عدم خروجی مناسب در فوتبال پاوه
سعدی توفیقی, رییس اداره ورزش و جوانان پاوه گفت: بیماری کرونا برنامه های ما را بهم ریخت و کل اماکن ورزشی را تعطیل کرده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعدی توفیقی  در گفتگو با خبرنگار هزارماسوله بمناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت:  شهریور پارسال رسما سرپرست شدیم و بعد از یکماه رئیس شدم، که در طول این یک سال فراز و نشیب زیادی داشته ایم.

رییس اداره  اداره ورزش و جوانان شهرستان پاوه گفت: ما یک سری برنامه ها داریم که با اطلاع امام جمعه پاوه فرماندار و مدیر کل  ورزش استان در چارچوب خاص خود حرکت می کنیم .

وی ادامه داد: در برخی برنامه ها ۸۰ درصد پیشرفت داشتیم، و در برخی زمینه ها هم ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته ایم اما با بیماری کرونا  برنامه های ما را بهم ریخت و کل اماکن ورزشی را تعطیل کرده ایم.

توفیقی اضافه کرد: تجلیل از پیشکسوتان فوتبال، والیبال و کنگفو جز برنامه های اول ما بود که قرار بود برخی دیگر از رشته ها نیز مورد تجلیل قرار گیرند که متاسفانه باز کرونا این امکان را فراهم نکرد.

رییس اداره تربیت بدنی شهرستان پاوه گفت: چیزی که احساس نیاز می کردیم این است که دولت امکاناتی را که در اختیار شهرستان قرار داده است به نحو احسن این امکانات را حفظ کنیم.

وی افزود: از استاندار و مدیر کل استان نیز تقدیر و تشکر می کنیم که دو زمین چمن فوتبال را در شهرستان پاوه راه اندازی کردند اما وظیفه ما است که به نحو احسن  این سرمایه را حفظ کنیم.

توفیقی گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی ، درختکاری و حفظ درختان در محدوده اماکن ورزشی و حفظ نصاب در دیوار مشرف بر سالن عبدالله زاده اعملکردهایی است که در کنار سایر اقدامات انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه سالهای متمادی فاصله ای بین تربیت بدنی و آموزش و پرورش در شهرستان ایجاد شده بود گفت: ما با شورا و شهرداری، آموزش و پرورش و سایز ارگان‌ها هماهنگ هستیم و خدا را شاکریم که همراهی و کمک کرده‌اند و همچنین دادگستری پاوه که به ورزش شهرستان کمک زیادی کردند تقدیر و تشکر داریم.

توفیقی با بیان اینکه در طول سالیان گذشته هیچ گونه تسهیلاتی به ورزش دوستان شهرستان پرداخت نشده است گفت: ما در سال ۹۸ نزدیک به ۱۸ فقره وام ۲۵۰ میلیون تومانی را پرداخت کردیم. پیش از این وام ورزشی کم بهره به هیچ‌کس داده نشده بود و از محل زلزله و وام روستایی ۱۸ نفر اکنون مشغول به کار شده‌اند. تقریبا غیر مستقیم ۴۰ نفر هم مشغول به کار شده‌اند.

ریس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاوه تصریح کرد: پیش از مسئولیت بنده، ۶ باشگاه مجوز دار در پاوه داشتیم اما امروز تعداد این باشگاه‌ها به ۳۱ عدد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در رشته های ورزشی به عنوان شغل مکمل محسوب می شود افزود: سال‌ها روال بر این بود که تیم‌ها و هیات‌های ورزشی برنامه مدونی نداشتند اما برای حساب‌ها برنامه ریزی کردیم و بسیاری از مربیان دو شغله هستند، اما برخی دیگر از مربیان تنها منبع درآمدشان همین شغل است.

وی گفت: در رابطه با زمین فوتبال پیست دو میدانی و فنس کشی‌ها جزی قرارداد نبود، که این مهم، پیگیری و به مرحله اتمام رسید جایگاه مسئولین و تماشاگران و نیمکت ذخیره را تعبیه کرده‌ایم. محوطه و پارکینگ را راه‌اندازی کردیم. از منابع مختلف، از جمله دادگستری و کمک‌های مردمی انشعاب آب را هم دریافت کردیم.

وی اضافه کرد: در سال ۱۳۷۱ به کمک حاج ماموستا قادری و بهرام ولدبیگی زمین فوتبال نوریاب خریداری شد، که سند این زمین تا یک سال گذشته آماده نشده بود تا امسال که در ۹ مرداد ۹۹ موفق به اخذ سند تک برگ برای ۱۵ هزار متر از آن زمین شدیم.

وی خاطر نشان کرد: قرار است زمین چمن استاندارد در نوسود ساخته شود. سالن نودشه تکمیل شود، زمین دشه تسطیح شود و زمینی در خانقاه فنس‌کشی و دیوارچینی شود در سریاس نیز کارهای اساسی انجام شود که زمین چمن طبیعی در آنجا نیز ساخته شود.

رییس اداره ورزش و جوانان پاوه گفت: اگر کرونا اجازه دهد، ما در چندین هیات می‌توانستیم میانبر زده و موفق شویم. برخی ریزه کاری‌ها را مدنظر داشتیم، تصمیم بر این بود جام‌هایی معتبر از رشته های ورزشی برگزار شود چرا که با توجه به ظرفیت و پتانسیل شهرستان می‌شد فوتبال شهرستان را اینگونه به دیگران از شهرستان های استان و حتی کشوری معرفی کرد.

وی افزود: حداقل با این کار چند بازیکن با استعداد شهرستان به دیگر تیم های کشوری معرفی می شدند تا خروجی فوتبال شهرستان پاوه را ببینیم .

توفیقی گفت: ورزشکار ما از خروجی بیستون به بالا راه پیدا نکرده  و در لیگ برتر حضور نیافته اند در روانسر کوروش ملکی در لیگ برتر حضور دارد،اما من نوعی یا هرکس دیگری که مقصر باشد فوتبال این شهرستان خروجی نداشته است که باید فوتبال خروجی داشته باشد.

وی در پایان گفت: با شیوع کرونا فوتبال در فضای روباز هنوز تعطیل نشده، و رشته‌هایی مانند کشتی که پربرخورد هستند ممنوع شده‌اند، اما والیبال و فوتبال و ... تعطیل نیستند.

 

انتهای پیام/