کد خبر: 1660602
درگفتگو با امام جمعه باشت مطرح شد:
رفتار پلیس آمریکا با مردم نژاد پرستانه و غیر انسانی است
حجت السلام والمسلمین عبودی با اشاره به اینکه رفتار پلیس آمریکا با مردم نژاد پرستانه و غیر انسانی است گفت : چارچوب پلیس ایران دینی است نباید اجازه موج سواری به دشمن را داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس امروزه رکن وتامین امنیت هر کشوری  پلیس آن کشور به حساب می آید ، که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در طول عمر تشکیل این نیرو هزاران شهید را در راه امنیت  و دفاع از کشور تقدیم کرده است.

حجت السلام والمسلمین عبدالرحیم  عبودی امام جمعه شهرستان باشت در خصوص اهمیت پلیس و نقش ازرنده نیروی انتظامی کشورمان و مقایسه آن با پلیس های آمریکا و کشورهای غربی گفت: نیروی انتظامی و پلیس ما یک سری خصوصیاتی دارند که این شاخص ها در جهان بی نظیر هست، وآن هم ضمن اقتدار در برخورد با مخلین نظم وامنیت و ارازل اوباش مهربان و با گذشت هستند.

وی درادامه افزود:پلیس کشور ما در برخورد با مردم فرق می گذارد تا در برخورد با مجرمین و ارازل و اوباش ، که این خودش یک حسن نیکو برای پلیس ما محسوب می شود،یا مثلا در بحث ویروس کرونا نیروی انتظامی ما یکی از نهادهای بود که در کنار مردم بود و تلاش کرد  هم در بحث ضد عفونی کردن و هم در بحث ایستگاههای غربالگری با تمام وجود در کنار مردم ایستاده بود.

امام جمعه شهر باشت گفت:آنچه را در بین نیروی مسلح و نیروی النتظامی کشورمان شاهد هستیم،گاهی رفتارهای ناب انسانی  تجلی می کند که ما کاملا عکس آنرا در کشور های نظیر آمریکا و کشورهای غربی مشاهده می کنیم، درکشور پر ادعای مثل آمریکا پلیس آن نژاد پرستانه عمل می کند، و حتی در بعضی از مواقع غیر از نژاد پرستانه هم بخواهیم صحبت کنیم کاملا برخورد آنها در مواجه با شهروندانشان چه سیاهپوست و چه سفید پوست غیر انسانی است و رفتاری را انجام می دهد که دل هر انسانی را حتی اگر مسلمان هم نباشد آزرده می کند.

عبودی در پایان گفت: امروزه یکی از راهبردهای نیروی انتظامی ما در بحث تامین امنیت کشور مردم داری است ،که خیلی از نزاع ها و درگیری ها را با آموزه های دینی که در این نیرو است با حضور و آبرو این اختلافات را حل می کند،شاید کم و کاست های هم باشد ،و فردی نیز در این نیروخطایی نیز آنجام دهد اما به هر حال چهار چوپ پلیس را که نگاه می کنیم یک چهار چوب دینی است . و نباید بعضا با حرکتی باعث شوند که دشمنان کشور مان باآن موج سواری کنند.

 

انتهای پیام/