کد خبر: 1660816
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛
توزیع انسولین لانتوس در استان بوشهر/ کمبود انسولین داخلی نداریم
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انسلوین لانتوس در داروخانه‌های منتخب استان توزیع شده و تلاش می‌شود به‌زودی محموله جدید آن تأمین و توزیع شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ یحیی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: انسولین یکی از نیازهای اساسی برای بیماران دیابتی است و تلاش شده تا این نیاز بیماران تأمین و در داروخانه‌های استان توزیع شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد کمبود برخی از قلم‌های انسولین در داروخانه‌ها، بیان کرد: کمبودهایی در تأمین انسولین لانتوس وجود داشت که در روزهای گذشته تأمین و در داروخانه‌های منتخب استان توزیع شده و تلاش می‌شود به زودی محموله جدید آن تأمین و توزیع شود.

وی افزود: این انسولین‌ها در ۲۰ تا ۳۰ داروخانه منتخب استان بوشهر توزیع شده است و تلاش شده که انسولین در نقاط مختلف استان در دسترس مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انسولین تولید داخل کارایی لازم را برای مصرف‌کنندگان دارد، اضافه کرد: انسولین ایرانی به اندازه کافی در داروخانه‌های استان موجود است ولی مردم درخواست دارند که از انسولین‌های وارداتی استفاده کنند.

 

انتهای پیام/