کد خبر: 1664902
استاندار خوزستان خبر داد:
محدودیت های جدید کرونایی اعلام شد
غلامرضا شریعتی گفت: مقرر شد محدودیت‌ها در اهواز و مسجدسلیمان مانند گذشته ادامه یابد و پایان فعالیت مشاغل غیرضروری شامل مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ در این دو شهر به مدت یک ماه از ۲۰ آبان‌ماه تا ۲۰ آذرماه تا ساعت ۱۸ باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه نشست امروز ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان در خصوص مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: بنا شد محدودیت‌ها در اهواز و مسجدسلیمان مانند گذشته ادامه یابد و پایان فعالیت مشاغل غیرضروری شامل مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ در این دو شهر به مدت یک ماه از ۲۰ آبان‌ماه تا ۲۰ آذرماه تا ساعت ۱۸ باشد. همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با وزیر بهداشت صحبتی داشته باشد تا در صورت امکان این محدودیت در خوزستان تا ساعت ۱۹ باشد و در صورت عدم موافقت، همان ساعت ۱۸ اعمال می‌شود.

وی افزود: فرمانداران موظف شدند مداخله بیشتری در زمینه مقابله با ویروس کرونا داشته باشند. میزان اجرای محدودیت ها در اهواز و مسجد سلیمان خوب بوده اما مطلوب نبوده است؛ مقرر شد فرمانداران شهرهای مجاور اهواز از جمله کارون، باوی، حمیدیه و... تحت فرمانداری فراماندار اهواز قرار بگیرند که ان شاءالله مراقبت های بیشتری انجام شود.

شریعتی ادامه داد: بنا شد طی جلسه ای با حضور رِئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و سایر دانشگاه ها تصمیماتی در خصوص شهرهای با وضعیت هشدار گرفته شود و به عنوان مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا ابلاغ شوند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در حال حاضر خوزستان در مبحث شیوع کرونا نسبت به سایر استان ها شرایط قابل قبولی دارد اما هر آن با عدم رعایت پروتکل ها می تواند به شرایط سختی تبدیل شود؛ فعلا شرایط ثابت است اما مطلوب نیست.

وی بیان کرد: باید آمار ابتلا به کرونا را در استان کاهش دهیم که این موضوع، تنها با همکاری تمام دستگاه‌ها و مردم امکان‌پذیر است. متاسفانه شاهد برگزاری مراسم عزاداری در برخی شهرها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم که به فرماندارن این شهرها تذکرات لازم داده شد و بنا شد هماهنگی بیشتری میان بیمارستان ها، فرمانداران و دادستان ها صورت بگیرد و نیروی انتظامی نیز مداخله بیشتری داشته باشد.

شریعتی در پایان افزود: ضمن تشکر از رسانه ها و فضای مجازی تقاضا داریم که مردم را بیش از پیش به رعایت پروتکل های بهداشتی تشویق کنند. فعالیت سازمان تامین اجتماعی، دفاتر قضایی و پیشخوان نیز به صورت غیرحضوری باشد تا حضور مردم در جامعه کاهش یابد.

انتهای پیام/