کد خبر: 1665173
در تعطیلات کرونائی رخ داد؛
طلب اجاره‌بهاء از بهره‌برداران زمین چمن مصنوعی توسط شهرداری+ سند
هفته گذشته سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر در نامه‌ای مکتوب از بهره‌برداران زمین‌های چمن مصنوعی درخواست پرداخت اجاره‌بهاء کرده که خلاف تصمیم دولت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن، تصمیماتی در دولت برای پیشگیری و مهار بیماری گرفته شد که یکی از این تصمیمات، تعطیلی همه اماکن عمومی مانند پارک‌ها، فضاهای ورزشی، رستوران‌ها و غیره بود.

در پی این تصمیم ستاد ملی کرونا، قرار شد اماکن دولتی و نیمه دولتی که در اختیار بخش خصوصی هستند از پرداخت اجاره بهاء تا بازگشایی دائم، معاف شوند.

احمد بهروزیان فر مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر در گفت وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: لیست خسارت وارده ناشی از کرونا به ورزش این استان به وزارت ورزش و جوانان ارایه که برای جبران تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی اظهار داشت: از اول اسفندماه ۹۸ طبق مصوبه و بخشنامه ستاد ملی کرونا و وزارت ورزش و جوانان کلیه فضا و اماکن ورزشی استان تعطیل شده که این امر باعث زیان به  بخش ورزش شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: باتوجه به تعطیلی باشگاه‌های ورزشی که امرار معاش زندگی خود را از طریق درآمد از این مراکز تامین و بیشتر  آنان بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان اجاره  پرداخت می‌کنند، دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: براساس برآورد صورت گرفته حداقل ماهی نزدیک به یک میلیارد تومان باشگاه ها و اماکن ورزشی در سطح استان اجاره پرداخت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنا به این برآورد، موضوع را به وزارت ورزش و جوانان منتقل و پیگیری کردیم و اماکن و هیات های ورزشی فعال که متعلق به این مدیریت بود ۲ ماه از اجاره معاف شدند.

بهروزبان فر گفت: درخصوص باشگاه های خصوصی نیز طرحی به وزارت ورزش و جوانان از طرف استان ارایه شده که به زودی تصمیم اتخاذ خواهد شد و به احتمال ۹۰ درصد تسهیلات در اختیار آنان قرار گرفته تا حداقل ضرر وارده به آنان را جبران کنند.

طلب اجاره بهاء از بهره‌برداران زمین چمن مصنوعی توسط شهرداری در تعطیلی کرونایی

اما در هفته گذشته سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر در نامه‌ای مکتوب از بهره‌برداران زمین‌های چمن مصنوعی درخواست پرداخت اجاره بهاء کرده که خلاف تصمیم دولت است.

لازم است مدیریت ارشد و نماینده عالی دولت نسبت به این موضوع اقدام و نتیجه را به مردم و بهره‌برداران بخش خصوصی اعلام کند.

 

انتهای پیام/