کد خبر: 1666388
سردار محمد مطرح کرد:
مشارکت ۲۵ ملیون دلاری قرارگاه خاتم در پروژه آب و فاضلاب اهواز و کارون
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: امروز با زحماتی که عزیزان مان کشیده اند، کلنگ پروژه فاضلاب شهر اهواز و کارون زده می شود و به امید خدا این پروژه ظرف مدت ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، سردار سعید محمد در نشست امضای تفاهم نامه و کلنگ زنی پروژه آب و فاضلاب شهرستان های اهواز و کارون گفت: امروز با زحماتی که عزیزان مان کشیده اند، کلنگ پروژه فاضلاب شهر اهواز و کارون زده می شود و به امید خدا این پروژه ظرف مدت ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: مردم اهواز و کارون معضلات زیادی در خصوص فاضلاب دارند، بیماری های زیادی ایجاد  و رودخانه کارون دچار آسیب شده است،این پروژه باید خیلی زودتر از این عملیاتی می شد اما نهایتاً با تدبیری که مقام معظم رهبری فرمودند که جا دارد از دقت نظر ایشان و تخصیص منابع اعتباری تشکر کنیم، قراردادی تا سقف ۱۲۵ میلیون دلار منعقد خواهد شد که خود قرارگاه خاتم هم در انجام این پروژه مشارکت خواهد داشت.
 
سردار محمد در تشریح وضعیت این قرارداد گفت: ۱۰۰ میلیون دلار از مبلغ قرارداد، از محل صندوق توسعه تخصیص داده شده و ۲۵ میلیون دلار دیگر نیز مورد تعهد قرارگاه است که به صورت مشارکتی در این پروژه ورود خواهد کرد و ان شاءالله طرف ۲۴ ماه، با تلاشی بسیار سریع و عملیاتی کار جلو رود و به پایان برسد.
 
وی افزود: قرارگاه متناظر با وزارت نیرو است و در حوزه آب، فعالیت های متنوعی انجام می دهد؛ قرارگاه خاتم موسساتی دارد که تمام آن ها را در این پروژه متمرکز نموده ایم و از این میان، مسئولیت اجرای این پروژه بر عهده شرکت سفاست بوده و سایر مجموعه های قرار گاه به صورت تخصصی زیر نظر این شرکت نقش آفرینی خواهند کرد؛ در بخش زیر زمینی که حفاری های بسیار دقیق انجام شود موسسه فاطر، موسسه اروندان در کانال های روباز و لوله گذاری ها و موسسه بعثت در بخش پمپاژها فعالیت خواهند کرد.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ص با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در این پروژه خاطر نشان کرد: ما وظیفه خودمان میدانیم که  تنها نیروی بومی را در این پروژه استخدام نماییم و هدف قرارگاه عمدتا در تمام پروژه ها این است که ۷۰ الی ۸۰ درصد نیروها از همان منطقه تامین شوند و الحمدلله استان خوزستان یک استان فنی است و با اجرای این همه پروژه های فنی در خصوص نیروی متخصص فتی چیزی کم ندارد و ما قطعا بخش عمده نیروهای خودمان را از ظرفیت درونی و پیمانکاران استان استفاده خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی افزود: استفاده از شرکت های خصوصی یکی از اعتقادات و مأموریت های ماست و باید در کنار قرارگاه یک بخش خصوصی شکل بگیرد و فعالیت کند تا یک سازمان خوب و منظم برای اجرای این پروژه ۲۴ ماهه تدارک دیده شده و در دو سال آینده افتتاح این پروژه را جشن بگیریم.
 
سعید محمد همچین ضمن گلایه از زمان بر شدن آغاز این پروژه گفت: زمان زیادی برای عملیاتی شدن پروژه پس از تخصیص مبلغ مورد نظر مقام معظم رهبری طی شد و یک مقدار بروکراسی در کشور ما آسیب زننده بوده و صرف زمان بسیار، حلاوت و شیرینی تصمیمات خوب را کم می کند.
 
وی با تاکید بر ضرورت تسریع در فعالیت مسئولان استانی درخواست کرد: امروز با تفاهم نامه کار را آغاز می نماییم و از مسئولین استانی تقاضا می کنیم که هر چه سریع تر این تفاهم نامه تبدیل به قرار داد شود؛ قرارگاه خاتم این پروژه را با امضای تفاهم‌نامه شروع می نماید تا امکان دریافت منابع مالی و سرعت بخشیدن پروژه وجود داشته باشد اما این تفاهم نامه حتما باید تبدیل به قرارداد شود تا بتوانیم از منابع بلوکه شده که برای این پروژه تخصیص داده شده حداکثر استفاده را کنیم و به اجرای کار سرعت ببخشیم.
 
وی افزود: این مشکل در سایر پروژه ها نیز وجود داشته و مثلا در چابهار زاهدن که برای خط راه آهن استراتژیک، منابع مالی از سوی مقام معظم رهبری تخصیص داده شد، ورود منابع مالی به پروژه قریب به یک سال طول کشید؛ اگر این فاصله زمانی با کمک مسئولین کاهش یابد قطعا خواهیم توانست در این پروژه کاری امید بخش برای مردم را به منصه ظهور برسانیم.
 
انتهای پیام/