کد خبر: 1671333
نماینده ولی فقیه در خوزستان:
معماران دیوار تحریم، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکای پلیدند
حجت الاسلام نبی موسوی فرد گفت: از اوایل انقلاب تاکنون دموکرات ها و هم جمهوری خواهان کشور پلید آمریکا را محک زده ایم، وقتی ترامپ معاهده برجام را پاره می کند، قبلش دموکراتهای پلید، معاهده را به سطل آشغال انداختند در واقع معماران دیوار تحریم همین ها هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان در مراسم تحویل 30 دستگاه آمبولانس و افتتاح سایت تعمیرات خودروهای امدادی 115 جنوب غرب کشور هفتم آذرماه پیرامون عدم وابستگی به غرب اظهار داشت: روزی امام راحل فرمودند: شیرهای نفت را ببندید، برخی فکر می کردند سخن امام به معنای این است که تولید نداشته باشید، در واقع  مقصود چنین چیزی نبود بلکه درخواست می کردند نفت خام را تبدیل به ارزش افزوده کنند،آن وقت  همه شاهد بودند چه اتفاقی در کشور رخ می دهد.

وی افزود: تحریم ها بارها اعمال شده است اما باید بدانیم خداوند در کنار هر نعمتی، تهدید هم قرار داده، روزی کشور ایران قبل از دوران پهلوی، در دنیا حرف اول را می زد  ولی با کمال تاسف در دوران قاجار، ایران را کاملا به کشورهای اروپایی و برخی کشور های شرقی وابسته کردند. 
 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد ادامه داد: هنگامی که از مردم هویت را گرفتند و این احساس را که ما توان ساخت یک آفتابه فلزی هم نداریم را تلقین کردند، تحریم ها سبب شد که به خودمان برگردیم و ما می توانیم را اثبات کنیم.
 
امام جمعه اهواز گفت: یکی از نکاتی که امامین انقلاب دائما به ملت ایران فرمودند همین کار بزرگ ما می توانیم است، نمونه اش تاریخ درخشان گذشته ایران اسلامی علی الخصوص از دورانی که اسلام در ایران مورد توجه قرار گرفت.
 
نماینده ولی فقیه اضافه کرد: در دل این سختی ها و تحریم ها،خداوند به ما فرصت می دهد و این فرصت به معنی  ان مع العسر یسرا است، اختراعات و پیشرفت های موشکی، وسایل نقلیه ای و بسیاری از زمینه های دیگر به دست توانمند جوانان انقلابی ما انجام شده و چرخه تولید کشور به راه افتاده است.
 
وی خاطر نشان کرد: امروز نیز در اهواز بسیاری از وسایل نقلیه ای که از کار افتاده بودند و به دلیل تحریم جایگزینی ندارند، با تدبیر مسئولین و همت جوانان دوباره وارد چرخه فعالیت شدند، هرکجاکه ابزار و یا وسیله ای داریم که در انبارها خاک می خورد باید دوباره تعمیر و استفاده شود، گرچه باید تلاش کنیم تحریم های ظالمانه برداشته شود اما نباید از نگاه به توانمندی های داخل غافل شویم،تحریم ها برای ما برکت بوده اند.
 
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: از اوایل انقلاب تاکنون دموکراتها و هم جمهوری خواهان این کشور پلید امریکا را محک زده ایم، وقتی ترامپ معاهده برجام را پاره می کند، قبلش دموکراتهای پلید،معاهده را به سطل آشغال انداختند در واقع معماران دیوارتحریم همین ها هستند چطور می شود دیواری را بالا ببرد و با قصد تحریم بخواهد آن را درست کند.
 
وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری عنوان کرد: بدانیم آمریکا و اروپا دوستدار مردم ما نیستند آنها در طول حیات خود به ملت‌های دیگر خاصه ملت ایران ظلم کردند و امید داشتن به آنها ساده لوحی است، لذا باید مسئولان کشور تمام توجه خود را به توان داخلی صرف کرده تا انشاالله بتوانیم توطئه‌های داخلی و خارجی را خنثی سازیم.
 
انتهای پیام/