کد خبر: 1677230
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل:
980 هزار اردبیلی مشمول سهام عدالت/ثبت نام سهام داران در سامانه سجام الزامی است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: از زمان واگذاری سهام عدالت به مردم، 980 هزار نفر از اهالی استان اردبیل مشمول دریافت این سهام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار سبلان ما، در مورد آخرین اقدامات انجام گرفته در خصوص سهام عدالت، اظهار داشت: سهام عدالت مبتنی بر واگذاری و دارایی های سرمایه دولت به بخش خصوصی است، بطوریکه در سال 85 یکسری از اموال و دارایی های دولت برحسب قانون مکلف شد که در راستای جلب مشارکت مردم و مردم سازی اقتصاد، این اموال به خود مردم واگذار شود و چون مسئول نگهداری این دارایی های دولت وزارت اقتصاد و امور دارایی بود، سهام عدالت نیز جزو حیطه وظایف این وزارت خانه و ادارات کل آن در استان ها شد.

وی افزود: از زمان واگذاری سهام عدالت به مردم، 980 هزارنفر از اهالی استان اردبیل مشمول دریافت این سهام شده اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: پس از ابلاغ مقام معظم رهبری که امسال سال که تاکید کردند که دولت مکانیزم لازم را برای آزاد سازی سهام عدالت طراحی و پیاده سازی کند، مالکین سهام عدالت این اختیار را پیدا کردند که مدیریت سهام خود را یا به روش  مستقیم خودشان بر عهده بگیرند یا بطور غیر مستقیم به نیابت به شخصیت حقوقی و شرکت سهام عدالت استان اردبیل واگذار کنند.

نوروزی با بیان اینکه از بین 980 هزار نفر از صاحبان سهام عدالت در سطح استان، تقریبا 470 هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کردند و می توانند با کد بورسی خود در بازار سرمایه خرید و فروش سهام را انجام دهند، اذعان داشت: 510 هزار نفر روش غیر مستقیم را انتخاب کردند و مدیریت سهام خود را به شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت واگذار کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه ثبت نام در سامانه سجام نشانه اصالت و احراز هویت افرادی است که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، ابراز داشت: از تمام هم استانی هایی که این روش انتخاب کردند، تقاضا داریم هرچه سریع تر نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند، در غیر این صورت در آینده از منافع، سود و امتیازاتی که به صاحبان سهام تعلق می گیرد، بهره مند نخواهند شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل تصریح کرد: متاسفانه تنها 9 درصد از مالکین روش غیر مستقیم سهام در استان، در سامانه سجام ثبت نام کرده اند که عدم ثبت نام باقی افراد، موجب ایجاد مشکلاتی برای این سهام داران خواهد شد.

 

انتهای پیام/