کد خبر: 1680935
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:
علمای شعیه پرچم مقاومت و نهضت اسلامی را در دست دارند
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان‌های شیطانی سعی دارند با سلطه بر مردم به اهداف شوم خود دست پیدا کرده اما علمای شعیه پرچم مقاومت و نهضت اسلامی را در دست دارند و مردم را به سمت ولایت فقیه هدایت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، آیت الله محسن حیدری شامگاه پنجشنبه در مراسم ترحیم آیت الله یزدی که در مسجد رضوان اهواز برگزار شد اظهار داشت: رسالت اصلی علمای شعیه در عصر غیبت امام زمان (عج) همواره حول سه محور است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اولین محور این رسالت‌ها ولایت‌مداری و مهدویت محوری است که می‌بایست همه تلاش‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... در این راستا صورت گیرد.
 
امام جمعه موقت کلانشهر اهواز با بیان اینکه در طول قرن‌های متمادی علمای شعیه در این مسیر حرکت کرده‌اند، عنوان کرد: دعوت مردم به دین خدا و دفاع از حریم مکتب و شریعت اهل بیت (علیهم السلام) رسالت دیگر علمای دین است.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ایجاد فضای مناسب برای شناخت نسبت به اصل و ارکان شریعت امری ضروری است، بیان‌ کرد: در این راستا دفاع در برابر شبهات دشمنان دینی که قصد ایجاد بدعت دارند از جمله رسالت‌های علمای دین است.
 
وی گفت: تلاش علمای شعیه همواره در مسیر برخورداری مردم از باورهای صحیح و متکی بر اصول اهل بیت (علیهم السلام) است.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه رهایی بخشی مردم از سلطه شیطان در عرصه‌های مختلف یکی دیگر از رسالت‌های علمای شعیه است، ادامه داد: جریان‌های شیطانی اغلب در تلاش هستند تا در بین مردم انحراف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایجاد کنند.
 
وی افزود: این جریان‌ها سعی دارند با سلطه بر مردم به اهداف شوم و شیطانی خود دست پیدا کرده و جامعه اسلامی را با چالش روبه‌رو کنند اما در این بین علمای شعیه پرچم مقاومت و نهضت اسلامی را در دست دارند و مردم را به سمت ولایت فقیه و رهایی بخش از ظلم و سلطه هدایت می‌کنند.
 
امام جمعه موقت شهر اهواز از جمله این علما را مرحوم آیت الله یزدی عنوان‌کرد و گفت: این چهره برجسته جامعه اسلامی در طول عمر خود خدمات برجسته و با ارزشی به مکتب شیعه و جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به تحولات ایجاد شده در دوران ریاست آیت الله یزدی بر قوه قضائیه اشاره‌کرد و گفت: بخش مهم دیگری از خدمات این چهره برجسته نظام، مربوط به دوران حضور وی در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و همچنین شورای نگهبان قانونی اساسی است.
 
حیدری تصریح کرد: حضور آیت الله یزدی در عرصه‌های مدیریتی مختلف دستاوردهای بسیار مهمی را برای کشور رقم زده است.
 
آیت‌الله یزدی که از چندی پیش به دلیل کهولت سن و بیماری دستگاه گوارشی در بستر بیماری بود صبح روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه گذشته در سن ۸۹ سالگی به دیدار حق شتافت.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشور اشاره‌کرد و گفت: این چهره علمی نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک دانشمند پیشرو در علم شناخته شده است که وجود خود را وقف خدمت به کشور کرده بود.
 
حیدری یادآور شد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی آگاه باشند که اقدام کور آنها در ترور این دانشمند هسته‌ای کشور، نمی‌تواند مانعی برای کسب دستاوردها و موفقیت‌های علمی ملت ایران باشد.
 
تروریست‌ها جمعه هفتم آذرماه ۹۹ با کمین در مسیر خودروی حامل شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری و معاون وزارت دفاع در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
 
انتهای پیام/