کد خبر: 1702844
با هدف کاهش خسارت بلایای طبیعی در دست انجام است؛
طرحی جامع برای مقاوم سازی ۷۵۰۰ واحد مسکونی غیرمقاوم در تویسرکان
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان با این اینکه تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در شهرستان با بهره مندی از طرح مقاوم سازی این بنیاد نوسازی شده اند، گفت: صاحبان ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی غیرمقاوم دیگر هم می توانند از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود چهار درصدی برای نوسازی منازل خود استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، واحدهای مسکونی فرسوده در صورت بروز بلایای طبیعی و یا حوادث دیگر بر سر خانواده های ساکن آن آوار می شوند، همچنان که در جریان بارش های سیل آسای ابتدای سال گذشته چنین اتفاقی برای بسیاری از خانه های روستایی رخ داد و آنان را آواره این خانه و آن خانه اقوام و همسایگان کرد.

با این وجود در طرح نوسازی بنیاد مسکن در شهرستان تویسرکان توجه ویژه ای برای بازسازی و مقاوم سازی این واحدهای مسکونی شده و به متقاضیان هم تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود و هم تسهیلات کم بهره.

در اجرای این طرح علاوه بر روستانشینان مردم دو شهر سرکان و فرسفج نیز می توانند از تسهیلات مناسب یاد شده استفاده کنند.

در این زمینه "روح الله بهرامی" مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در اجرای طرح مقاوم سازی این نهاد در تویسرکان تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی قدیمی و فرسوده در سطح شهرستان نوسازی شده اند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده در روستاها و دو شهر فرسفح و سرکان وجود دارند که با توجه به اینکه رخداد بلایای طبیعی زمانی تعیین نمی کند، می طلب تا صاحبان این واحدهای مسکونی در راستای مقاوم سازی سرپناه خود علاج واقعه را قبل از وقوع بیاندیشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان افزود: متقاضیان برای نوسازی واحدهای مسکونی خود می توانند هم از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد استفاده و هم هشت میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کنند.

بهرامی تصریح کرد: در سال جاری بر آن شدیم تا با حرکتی جهادی ۲۵۰ سهمیه نوسازی به واحدهای مسکونی غیرمقاوم‌محرومان و نیازمندان اختصاص داده شود و این افراد کم برخوردار توانستند علاوه بر دریافت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود چهاردرصد، از ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض هم بهره مند شوند.

وی عنوان کرد: دوره بازپرداخت تسهیلات ارائه شده با بهره پایین حداقل ۱۲ ساله است و فرصت مناسبی برای بهره مندی آن دست از افرادی است که برای نوسازی منزل مسکونی خود توان مالی پایینی دارند، مضاف بر اینکه روستاییان می توانند به صورت زنجیره ای ضامن یکدیگر شوند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان افزود: ناگفته نماند که این بنیاد طراحی نقشه ساختمان و نظارت بر ساخت واحدهای مسکونی را به صورت رایگان برای متقاضیان انجام می دهد و آنان می توانند از این مزیت نیز بهره مند شوند.

بهرامی ادامه داد: بنابراین با نوسازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم بی تردید از خسارت های جانی و مالی بر اثر وقوع بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله کاسته می شود، از سویی دیگر شاهد افزایش رضایتمندی روستانشینان درخصوص ارتقاء سطح کیفی زندگیشان خواهیم بود.

انتهای پیام/