کد خبر: 1715958
در همایش روز ملی راهیان نور مطرح شد
فرمانده سپاه قدس گیلان: برای رسیدن به کمال راهی جزء راه شهدا و فرهنگ و ایثار و شهادت وجود ندارد
سردار عبدالله پور گفت: اگر بخواهیم به کمال برسیم راهی جزء راه شهدا و فرهنگ و ایثار و شهادت وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، همایش گرامیداشت روز ملی راهیان نور صبح امروز در سالن ورزشی 8دی سپاه قدس گیلان برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم، سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن بیان خاطراتی از شهدای گیلانی دفاع مقدس اظهار داشت: در دفاع مقدس شهدا نقش آفرینی کردند و در زندگی امروز نیز بیش از آن روزها نیاز به فرهنگ ایثار و شهادت داریم.

وی افزود: در جنگ این همه گناه و فساد نبود و امروز در کنار فضای گناه آلود، بزرگترین اقدامات در ایام اوج کرونا با فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد.

برای رسیدن به کمال راهی جزء راه شهدا و فرهنگ و ایثار و شهادت وجود ندارد

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: اگر بخواهیم به کمال برسیم راهی جزء راه شهدا و فرهنگ و ایثار و شهادت وجود ندارد.

در ادامه، محمدعلی ستیزه، مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه قدس گیلان نیز ضمن بیان گزارشی اظهار داشت: ۲۰اسفند ماه سال ۱۳۷۵، رهبر انقلاب اسلامی به محل شهادت شهید حسین علم الهدی مشرف شدند و به همین مناسبت این روز با عنوان روز ملی راهیان نور ثبت شد.

ارزش مناطق دفاع مقدس به آب و خاک نیست به حماسه آفرینی شهدا است

وی تصریح کرد: خاک‌ها و شهرها با هم تفاوتی ندارند بلکه ارزش مناطق دفاع مقدس به آدم‌هایی است که در آن مناطق حماسه آفرینی کردند و در این محل‌ها به شهادت رسیدند از جمله بچه‌هایی که به یاد امیرالمؤمنین (ع) به اروند زدند و به شهادت رسیدند.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه قدس گیلان ادامه داد: هشت هزار شهیدی که رفتند به خاک‌ها و زمین ارزش دادند و شهدا در لحظات و نقاط عطف دچار تردید نشدند.

ستیزه با بیان اینکه امسال به دلیل بروز بیماری کرونا راهیان نور به صورت مجازی برگزار شد گفت: روزانه بیش از ۶۰هزار نفر به صورت زنده، برنامه‌های راهیان نور مجازی گیلان از جمله روایت گری ها را دیدند و در مجموع بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در بستر فضای مجازی مخاطب برنامه‌های راهیان نور مجازی گیلان شدند.

رونمایی از کتاب صوتی فرمانده لاله‌ها

در بخش دیگری از این مراسم آئین رونمایی از کتاب صوتی فرمانده لاله‌ها که روایتی مستند از زندگی سردار شهید پرویز محبی، اولین فرمانده سپاه ماسال است با صدای ناصر حامدی و سیده زهره سیادتی برگزار شد.

کتاب صوتی فرمانده لاله ها با حضور سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و حجت الاسلام محمدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان و فتحی اللهی، فرماندار رشت، رونمایی شد.

این کتاب با قلم جواد کلاته عربی به تحریر در آمده است.

حجت‌الاسلام احسان‌الله محمدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: به لحاظ تاریخی وقتی پیامبر اسلام بعد از سال ها می خواستند از کنار کوه احد عبور کنند دستور دادند همه بایستند و یاد و خاطره افرادی که در آن محل به شهادت رسیدند را گرامی داشتند و فرمودند این فقط یک خاک و کوه نیست بلکه اینجا محل شهادت و ایثار بوده است.

افق نگاه اردوهای راهیان نور بین المللی است

وی افزود: افق نگاه اردوهای راهیان نور بین المللی است چرا که میعادگاه راهیان نور محل حضور زائران خارجی زیادی هم بوده است.

به گزارش 8دی، تجلیل از خانواده معظم شهدا از جمله پدر معظم شهید حامد کوچک زاده، تجلیل از ایثارگران، تجلیل از خادمان شهدا، تجلیل از دست اندرکاران اجرای راهیان نور مجازی، تجلیل از راویان دفاع مقدس، اجرای گروه سرود جواد الائمه (ع) بخش کومله لنگرود، پخش نماهنگ و کلیپ‌هایی از دفاع مقدس و برگزاری راهیان نور مجازی امسال، اجرای نماهنگ توسط خواننده گیلانی، مصطفی احمدی و … از برنامه‌های همایش گرامیداشت روز ملی راهیان نور بود.

انتهای پیام/