کد خبر: 1716337
جلالی:
آینده ای درخشان از گسترش روابط و افق های روشن همکاری های ایران و‌ روسیه پیش رو است/ دو کشور علیه تحریم های ضد بشری و یکجانبه همبستگی کامل دارند
سفیر ایران در مسکو بیان کرد: آینده ای درخشان از گسترش همه جانبه روابط بین ایران جدید و روسیه نوین و افق های روشن همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی پیش رو است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (جمعه) در یک رشته توئیت به مناسبت بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نوشت: بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه یادآور ضرورت تحکیم مودت بین دو کشور همسایه و دوستی دو ملت و تاکیدی بر اصول بنیادین روابط دو کشور از جمله تعمیق روابط دوجانبه و مقابله با تهاجم اقتصادی و سیاسی قدرت های مداخله گر غربی در منطقه غرب آسیا و حفط ثبات و امنیت در منطقه است.

در این توئیت ها آمده است: ایران جدید در آستانه ۱۴۰۰ شمسی و روسیه نوین پس از پسافروپاشی با عبور از فراز و فرودهای روابط تاریخی دو کشور همسایه در رژیم های پیشین؛ در دوران جدید تلاش دارند تا از تجربیات گذشته برای خلق فرصت های تازه برای ایجاد صلح، ثبات، دوستی و ممانعت از ایفای نقش تخریبی عوامل ثالث در تعمیق روابط فیمابین خود استفاده کنند.

سفیر ایران افزود: پیام راهبردی مقام معظم رهبری به رئیس جمهور محترم روسیه و پاسخ متقابل ایشان، اراده و عزم رهبران عالی دو کشور را برای راهبری مستحکم کردن و تعمیق روابط درازمدت و مستمر و پایدار بین دو همسایه بزرگ را به نمایش می گذارد.

سفیر ایران خاطرنشان کرد: آینده ای درخشان از گسترش همه جانبه روابط بین ایران جدید و روسیه نوین و افق های روشن همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی پیش رو است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز همزمان با این مناسبت بیانیه ای صادر و اعلام کرد: دو کشور علیه تحریم های ضد بشری و یکجانبه‌همبستگی کامل دارند.

انتهای پیام/