کد خبر: 1718553
رئیس اتحادیه قنادان اراک:
قنادان مواد اولیه را از بازار آزاد و با قیمت بالا تهیه می‌کنند/ با افزایش قیمت شیرینی در شب عید موافقت نشد
شمس رئیس اتحادیه قنادان اراک، گفت: افزایش قیمت شیرینی در سال آینده با توجه به افزایش دستمزد کارگر قطعی است ولی در صورتی که همچنان مواد اولیه مورد نیاز قنادان تخصیص داده نشود و مجبور باشند از بازار آزاد تهیه کنند، افزایش قیمت بیشتر هم خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن شمس رئیس اتحادیه قنادان اراک در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، با بیان اینکه آخرین قیمت گذاری شیرینی در کلانشهر اراک مربوط به نیمه سال ۹۹ است، گفت: در روزهای پایانی سال درخواست افزایش قیمت را داشتیم که با این درخواست موافقیت نشد.

وی با بیان اینکه قیمت شیرینی در اراک نسبت به اکثر شهرهای کشور کمتر است، گفت: در حال حاضر قیمت شیرینی در تهران نزدیک به دو برابر اراک است.

رئیس اتحادیه قنادان اراک گفت: یکی از فاکتورهای مهم در قیمت‌گذاری شیرینی، شکر مصرف شده توسط قنادی ها است. قرار بود مقداری شکر با قیمت مصوب ۱۱هزار و پانصد تومان به اتحادیه بدهند تا میان قنادی ها توزیع شود ولی تا به حال این اتفاق رخ نداده است.

شمس اضافه کرد: لذا قنادان شکر مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می کنند که هزار تا دو هزار تومان بالاتر از قیمت مصوب است. همچنین سهمیه روغن قنادان بسیار کاهش داشته است و آخرین تخصیص برای حدود ۲ تا ۳ ماه قبل بود که نیاز ۱۰روز هر قناد را پاسخ می داد. لذا قنادان روغن مورد نیاز را هم از بازار آزاد تهیه می کنند. از این رو است که تقاضای افزایش قیمت را در روزهای پایانی سال داشتیم.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، انتظار داریم سهمیه شکر، روغن و آرد برای هر قنادی تامین شود تا نیازی به افزایش قیمت شیرینی به دلیل تهیه مواد اولیه از بازار آزاد نباشد. ولی زمانی که مواد اولیه نباشد، قناد مجبور است این مواد را از بازار آزاد تهیه کند و خواه ناخواه افزایش قیمت خواهیم داشت.

رئیس اتحادیه قنادان اراک با بیان اینکه قطعا در سال آینده افزایش قیمت خواهیم داشت، گفت: این افزایش قیمت با توجه به افزایش دستمزد کارگر قطعی است ولی در صورتی که همچنان مواد اولیه مورد نیاز قنادان تخصیص داده نشود و مجبور باشند از بازار آزاد تهیه کنند، افزایش قیمت شیرینی بیشتر هم خواهد شد.

انتهای پیام/