کد خبر: 1723368
براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی؛
بارش باران در نیمه غربی کشور با فعالیت سامانه بارشی/ آسمان تهران نیمه ابری است
براساس پیش بینی‌ها و با فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور شاهد بارش باران طی امروز و فردا برای اکثر استان‌های کشور بخصوص غربی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ براساس گزارش‌های هواشناسی طی امروز و فردا سامانه بارشی عمدتاً در نیمه غربی کشور فعال است و باعث تشدید بارش خواهد شد.

امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، لرستان، همدان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شمال بوشهر، اصفهان، یزد، قم، مرکزی و شمال کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امروز همچنین شدت بارش در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی است و احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.
 
این وضعیت برای فردا دوشنبه در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، فارس، اصفهان، گلستان، همدان، مرکزی، بوشهر، شمال آذربایجان شرقی و شمال اردبیل پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین در این روز جوی ناپایدار در اغلب نقاط کشور خواهیم داشت که سبب بارش پراکنده در اغلب استان‌ها می‌شود.
 
سه‌شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات جنوب شرق و ارتفاعات البرز شرقی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و چهارشنبه در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از جنوب و ارتفاعات جنوب شرق و شرق استان‌های آذربایجان شرقی و غربی شاهد بارندگی خواهیم بود.
 
بارش پنجشنبه در نوار شرقی کشور ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.
 
آسمان تهران امروز نیمه ابری در برخی ساعات ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
انتهای پیام/