کد خبر: 1723820
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:
عاملان رعب و وحشت در دلگان دستگیر شدند/ انهدام ۷۵ باند قاچاق و کشف ۱۵۶ تن مواد مخدر در سال ۹۹
سردار احمد طاهری از دستگیری عاملان رعب و وحشت در دلگان و انهدام ۷۵ باند قاچاق مواد مخدر و کشف بالغ بر ۱۵۶ تن مواد افیونی در سال ۹۹خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو عصرهامون بیان کرد: ماموران انتظامی دلگان، ۲ نفر از عاملان تیراندازی به سمت شهروندان دلگانی را شناسایی و دستگیر کردند.

وی ادامه داد: این ۲ شرور مسلح که دارای سوابق متعدد کیفری بودند با استفاده از سلاح گرم و تیراندازی به سمت منزل شهروندی در یکی از روستاهای بخش تابع دلگان موجبات رعب و وحشت عمومی مردم در شهرستان را فراهم کرده بودند.

طاهری اضافه کرد: ضمن دستگیری متهمان، در بازرسی از آنان یک قبضه سلاح کلت کمری کشف و پس از پایان تحقیقات پلیسی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

دستگیری عاملان قتل جوان ایرانشهری

وی گفت: کاراگاهان پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان و ایرانشهر عاملان قتل جوان  ۲۱ ساله ایرانشهری را کمتر از ۴۸ ساعت شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ۱۹ فروردین ماه سال جاری سرنشینان یک دستگاه خودروی ۴۰۵ با انگیزه مالی به سمت این جوان ۲۱ ساله شلیک کرده بودند که ضمن دستگیری هر چهار متهم در بازرسی از آنان یک قبضه سلاح کلاش، پنج تیغه خشاب  و 70 تیر جنگی کشف و ضبط شد و با پایان تحقیقات پلیسی متهمان به مراجع قضایی تحویل داده شدند

برخورد با متخلفان اقتصادی و مبارزه با قاچاق کالا

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در نشست فرماندهان انتظامی نیز با اشاره به طرح تشدید مقابله با سوداگران مرگ و اجرای عملیات های مختلف انتظامی در مقابله با جرایم در سال ۹۹ و  تداوم آن در ۱۴۰۰ بیان کرد: با تلاش مجموعه انتظامی سیستان و بلوچستان میزان کشف مواد مخدر در استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به انهدام ۷۵ باند قاچاق مواد مخدر  و کشف بالغ بر ۱۵۶ تن مواد افیونی در سال ۹۹، ادامه داد: در طرح مبارزه با جرایم به ویژه سرقت و قتل با پیگیری های به عمل آمده، ۹۲ درصد پرونده های وقوع سرقت و ۸۷ درصد پرونده های جنایی و قتل  توسط  پلیس کشف و عاملان آن دستگیر شده اند.

طاهری خاطرنشان کرد: مبارزه با مواد مخدر، کاهش وقوع تصادفات جاده ای، مبارزه با جرایم خشن، برخورد با اشرار و سارقان و برخورد با متخلفان اقتصادی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت های مهم این فرماندهی در سال ۱۴۰۰ است.

انتهای پیام/