کد خبر: 1725185
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد؛
۱۱ هزار میلیارد تومان؛ سهم اعتبارات تملک سیستان و بلوچستان در لایحه ۱۴۰۰
مهرداد عرب اول از اختصاص بالاترین رقم اعتباری برای تکمیل پروژه های جهش تولید سیستان و بلوچستان و تعیین ۱۱ هزار میلیارد تومان به عنوان اعتبارات تملک این استان در لایحه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در خصوص ارائه عملکرد اعتبارات سال ۱۳۹۹ در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تا انتهای سال گذشته از همه ردیف‌های اعتباری که به استان‌ها ابلاغ شده بود، سه هزار و یکصد و چهل و پنج میلیارد تومان اعتبار به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: این اعتبار مبادله موافقت نامه شد و حدود هزار و هشتصد میلیارد تومان آن هم در بخش تملک تخصیص پیدا کرد، گزارش عملکرد ۵۷۵ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات هزینه‌ای ۲۶ دستگاه اجرایی مشمول بودجه استانی در اولین جلسه شوراری برنامه ریزی استان در سال جاری ارائه شد.

این مقام مسئول افزود: تبصره های قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای مدیران شفاف سازی شده و تبصره های مهمی که به نوعی منافع سیستان و بلوچستان در آنها آورده شده بود را متذکر شده و تاکید کرده ایم که در طول سال نسبت به اخذ منابع مطلوب تر و مناسب‌تر برای استان پیگیری شود.

وی با اشاره به پروژه‌های جهش تولید، اذعان کرد: خوشبختانه بالاترین رقم اعتبارات این بخش را با ۳۴۸ میلیارد تومان بین استان‌های کشور داشتیم که تخصیص ۱۴۵میلیارد تومان آن طی روزهای اخیر به صورت نقدی تامین شد.

عرب اول اضافه کرد: این اعتبار بابت ۱۳ پروژه مهم و موثر در بخش‌های آب، راه و کشاورزی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

وی گفت: برای سال ۱۴۰۰ با تغییراتی که در لایحه بودجه شکل گرفت و مصوباتی که در کمیسیون تلفیق مجلس داشتیم، ۱۱ هزار میلیارد تومان به عنوان اعتبارات تملک سیستان و بلوچستان تعیین شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: گزارشی از آخرین وضعیت جذب اعتبارات ۹۹ به مدیران دستگاه های اجرایی ارائه شده و مهلت داده ایم که این اعتبارات تا پایان اردیبهشت ماه کسب شود که عمده آن در قالب اسناد خزانه بوده و ممکن است، دستگاه‌های اجرایی در جذب آن دچار مشکل شده باشند که بر اساس تاکیداتی که صورت گرفت، امیدوار هستیم تا پایان ماه آینده اعتبارات را کسب کنیم، در سال گذشته نیز اجازه برگشت هیچ ریالی را از استان ندادیم.

انتهای پیام/