کد خبر: 1725322
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد؛
هر یک ساعت ۲ مبتلا به کرونا در تربت حیدریه/ افزایش آسانسوری بیماران
ابراهیمی پور گفت: بر اساس بررسی یک هفته اخیر در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، در حال حاضر هر یک ساعت ۲ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین ابراهیمی پور، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با بیان اینکه موج چهارم کرونا با سرعت بیشتری در حال انتشار است گفت: در یک هفتۀ اخیر و بر اساس معیارهای تشخیص قطعی ۳۳۵ مبتلای قطعی کووید۱۹ در مجموعۀ تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شناسایی شده است. 

وی تصریح کرد: متاسفانه در این مدت ۸۴ نفر از آن‌ها در بیمارستان بستری شده و ۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 
ابراهیمی پور رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی را یک اصل ضروری برای عبور از بحران کرونا دانست و افزود: بر اساس آمار یک هفته اخیر، هر دو ساعت یک مبتلای جدید کووید۱۹ در مجموعۀ تحت پوشش دانشگاه شناسایی می‌شود و در صورتی که نسبت به رعایت نکات بهداشتی بی‌توجه باشیم این روند سرعت بیشتری خواهد داشت.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از آماده باش کامل بیمارستان نهم دی تربت حیدریه برای بستری و درمان بیماران کرونایی خبر داد.
 
وی با بیان اینکه تخت‌های ICU را در این بیمارستان برای ارائه خدمات در شرایط بحرانی افزایش داده‌ایم اظهارداشت: در حال حاضر فضای لازم جهت پذیرش بیماران وجود دارد اما با افزایش صعودی بیماران مبتلا و بستری، نگران کمبود تخت و نیروی انسانی هستیم.
 
ابراهیمی پور با اشاره به اینکه پرسنل بیمارستان با تمام توان در حال خدمت‌رسانی به بیماران هستند، گفت: مهمترین و موثرترین راه مقابله و مهار این بیماری همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پرهیز از تجمع و تردد غیر ضروری و دورهمی‌ها است و همه مردم باید این موارد را به‌طور کامل و دقیق رعایت کنند.
 

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قراردادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از ۳۶۸ هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، درمانی و بهداشتی ارایه می کند.

انتهای پیام/