کد خبر: 1726160
با افت ۸۰۸۸ واحدی شاخص رخ داد؛
قرمز پوشی بورس در روز بهبود تقاضا/ معامله گران بازار سهام ۳۲۶ هزار معامله انجام دادند
شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز با ۸۰۸۸ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۶ هزار واحد ایستاد و تقاضا در معاملات امروز نسبت به روز گذشته رشد داشت که باعث افزایش حجم و تعداد معاملات شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه امروز دوشنبه نیز روند نزولی و کم حجم معاملات روزهای گذشته را دنبال و با افت قیمت‌ها آغاز بکار کرد و در تا پایان معاملات روز جاری قرمز پوش بود؛ البته تعداد، حجم و ارزش معاملات نسبت به روز گذشته افزایش داشت ولی همچنان بازار با فشار فروش مواجه است.

تقاضا با نزدیک شدن به ساعات پایانی معاملات افزایش داشت و این بهبود تقاضا بیشتر در نمادهای بزرگ بود و تحرکات ضعیفی برای جمع کردن صف‌های فروش دیده شد. فعالان بازار معتقدند در صورت ادامه روند مثبت در بازارهای جهانی می‌توان رفته رفته به بهبود تقاضا خوش بین بود.

 

معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۳۲۶ هزار معامله انجام دادند و مالکیت ۴ میلیارد و ۳۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.

ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۴۴ هزار و ۶۵ میلیارد تومان رسید که بخش عمده ای از این رقم به دلیل فروش اوراق دولتی است. ارزش معاملات خود سهام حدود ۲۵۱۷ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۷۸۸ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز جاری با ۸۰۸۸ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۷۷۰ واحد قرار گرفت و شاخص هم وزن نیز با ۷۱۴ واحد افت به عدد ۴۳۱ هزار و ۷۵۰ واحد رسید.

معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۳ میلیارد و ۱۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۲۶۴ هزار معامله و به ارزش ۳۰۵۶ میلیارد تومان را دادوستد کردند.

نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری ملی ایران، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پالایشگاه نفت اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو و سرمایه‌گذاری غدیر بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

 

شاخص کل فرابورس ایران نیز با ۴۰ واحد کاهش به ۱۷ هزار و ۷۸۰ واحد رسید.

معامله‌گران در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۲۲۳ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۶۲ هزار نوبت و به ارزش ۴۱ هزار و ۹ میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری صبا تامین و توسعه مولد نیروگاهی جهرم با بیشترین اثر منفی در کاهش شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند.

 

انتهای پیام