کد خبر: 1726553
استاندار یزد:
توسعه مشاغل خرد باید الگوی توسعه مشاغل استان باشد
استاندار یزد گفت: باتوجه به تعداد بالای فارغ التحصیلان بیکار استان ، باید الگوی توسعه استان به سمت گسترش مشاغل خرد حرکت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمدعلی طالبی ظهر امروز در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان که ساختمان قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهید ابراهیمی یزد برگزار شد،اظهار داشت: پرداختن به نیازهای اصلی جامعه در اشتغال و مشاغل خرد الگوی لازم برای امروز است و الگوی بیکاری در استان نشان می‌دهد که باید سرمایه گذاری بیشتری بر مشاغل خرد داشته باشیم.

وی با بیان این که بسیاری از اصناف و صنایع مانند صنعت نساجی در یزد با کمبود نیرو روبرو است، تصریح کرد: یزد در حوزه زنان خانه‌دار و دختران با بالاترین آمارهای بیکاری روبروست و این محل اقتصادی می‌تواند زمینه را برای فعالیت بانوان خصوصا در محل خانه‌شان فراهم کند.

این مسئول با بیان این که این حرکت کلی نیازمند اهتمام همه دستگاه‌هاست، گفت: سایر دستگاه‌ها نیز مسئولیت‌هایی در قبال توسعه و حمایت و پشتیبانی از مشاغل خانگی برعهده دارند و باید حرکت سپاه الغدیر یزد الگویی برای تمامی دستگاههای اجرای استان باشد.

طالبی با بیان این که توسعه مشاغل خرد و خانگی و خوشه‌های تولید می‌تواند یکی از محورهای کمتر اشاره شده با تکیه بر شعار سال باشد، گفت: خوب است که هم فکری در بین دستگاه‌ها وجود داشته و پشتیبانی‌هایی مانند تصویب مصوبات و مانع زدایی‌ها در حوزه تولید و فعالیت با محور شعار سال انجام شود.

انتهای پیام/