کد خبر: 1727029
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛
دولت روحانی؛ مانع اصلی رفع تحریم ها/ تیم مذاکره کننده در وین به دنبال اهداف انتخاباتی است
حسینعلی شهریاری با اشاره به این گفته رئیس جمهور که اعلام کرد "مردم به کسی که مانع رفع تحریم می‌شود،‌ رای نمی‌دهند"، گفت: مانع اصلی رفع تحریم ها، روحانی و دولتش بوده و هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارشهایی غیررسمی از مذاکرات وین که حکایت از تعلیق بخشی از تحریم‌ها و عقب‌نشینی ایران از دستاوردهای هسته‌ای دارد، در گفت و گو با عصرهامون  بیان کرد: به نظر می رسد که دولتی ها دارند مذاکرات را طولانی می کنند که خلاف نظر مقام معظم رهبری و مجلس است، باید هر چه سریعتر همانطور که رهبر انقلاب بارها تاکید کرده اند، کلیه تحریم ها برداشته و راستی آزمایی شود.

وی ادامه داد: پس از این که راستی آزمایی انجام شد، جمهوری اسلامی ایران نیز به برجام برمی گردد، اما ما از این دولت نگران هستیم، چراکه آن ها به دلیل انتخابات موضوع مذاکرات را طولانی تر می کنند، متاسفانه به دلیل اعلام ستاد ملی کرونا با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد و ابتلای تعدادی از نمایندگان به این بیماری، جلسات علنی مجلس تا ۲ هفته تشکیل نمی شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان این که فقط نشست های چند کمیسیون در حال برگزاری است، اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی، بهداشت و درمان، انرژی و اقتصاد فعال هستند که رصد موضوع مذاکرات نیز توسط کمیسیون امنیت ملی در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد: این بار دولتمردان به توصیه های رهبر معظم توجه کنند که البته بر زبان می گویند انجام می دهیم، اما در عمل می ترسیم که اتفاقی که در ماجرای برجام پیش آمد، رخ دهد، به همین دلیل در حال رصد هستیم و به محض بازگشایی جلسات علنی مجلس، نماینده ها به طور جدی این موضوع را پیگیری می کنند.

شهریاری اضافه کرد: دلیل اصرار عجیب روحانی و تیم مذاکراتی اش برای رسیدن به یک توافق تا قبل از خرداد ۱۴۰۰به خاطر انتخابات است، آن ها می خواهند "شکلات" بگیرند تا در انتخابات به اهدافی که می خواهند دست پیدا کنند.

وی با اشاره به این گفته روحانی که اعلام کرد "مردم به کسی که مانع رفع تحریم می‌شود،‌ رای نمی‌دهند"، گفت: مانع اصلی رفع تحریم ها، روحانی و دولتش بوده و هستند، این موضوع در رابطه با برجام هم رخ داد، وقتی که فشار می آوردیم و از آن ها می خواستیم که این اقدام را انجام ندهند، می گفتند که اینها دلواپسان هستند و مسخره می کردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: دولت اکنون هم خط قبلی را دنبال می کند، اما مردم ما هوشیار شده اند، این بار فریب حرف های غیرواقعی و غیر کارشناسی آن ها را نخواهند خورد و در انتخابات طوری رفتار خواهند کرد که به اهدافی که نظام دارد، دست یابیم.

وی اذعان کرد: به طور قطع هر زمانی که با قدرت بیشتری عمل کنیم، دشمن بیشتر عقب نشینی می کند، اما هر وقت عقب نشینی کردیم، دشمن جلو آمده و به ما ضربه زده است.

شهریاری بیان کرد: مجلس در خصوص لغو تحریم ها قانون تصویب کرد و زمان گذاشت که دولت عمل کند، اکنون هم در حال نظارت است که البته آن ها از این جریان و مصوبه مجلس خیلی دلخور بودند، اما به دلیل این که مجلس نظارت میدانی می کند، مجبور هستند که عمل کنند.

انتهای پیام/