کد خبر: 1727736
مدیرکل کمیته امداد استان یزد خبر داد
۲۴هزار نیکوکار، حامی کودکان نیازمند یزدی/ ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان یزد
شجاعان گفت: پنج هزار و ۳۰۰ یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند که از حمایت ۲۴ هزار حامی نیکوکار بهره‌مند هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شجاعان در گفتگو با یزدرسا، در خصوص اقدامات کمیته امداد در حمایت از کودکان نیازمند گفت: پنج هزار و ۳۰۰ یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم(محسنین) تحت حمایت کمیته امداد در سطح استان قرار دارند که از حمایت ۲۴ هزار حامی نیکوکار در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: حامیان نیکوکار یزدی با کمک ۲۶ میلیارد و ۴۰۲ میلیون تومانی به ایتام و فرزندان نیازمند غیریتیم (محسنین) در سال ۹۹ افزایش ۷۸ درصدی کمک‌های نقدی و غیر نقدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رقم زدند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد در خصوص نحوه مشارکت خیرین برای حمایت از کودکان نیازمند گفت: نیکوکاران یزدی می‌توانند علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر این نهاد برای مشارکت در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، از طریق در سامانه اینترنتی ekram.emdad.ir نیز نسبت به ثبت‌نام و حمایت ایتام و فرزندان نیازمند موردنظر خود اقدام کنند، درگاه‌های اینترنتی emdad.ir و mohsenin.ir نیز برای سهولت در دریافت کمک‌های در نظر گرفته‌شده است.

وی گفت: ۲۴ هزار و ۷۵۲ خانوار نیازمند با جمعیت ۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند این در حالی است که ۹ هزار و ۷۸۷ خانوار دارای سرپرست زن هستند.

شجاعان در خصوص خدمات قابل ارائه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گفت: این خدمات در قالب حمایت اقتصادی به این خانواده‌ها با پرداخت کمک هزینه معیشتی، کمک هزینه ازدواج، پرداخت وام قرض الحسنه و ...، حمایت‌های بهداشت و درمان با معرفی به بیمه سلامت، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج، رائه بسته های بهداشتی، ارائه تجهیزات توانبخشی و پزشکی و ... است.

وی ارائه خدمات آموزش و مشاوره شغلی، اعطای تسهیلات اشتغال، بهسازی مسکن روستاییان، احداث و خرید مسکن مددجویان، کمک به پرداخت اجاره مسکن، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و پرداخت وام دانشجویی را از جمله حمایت‌های شغلی، مسکن و ساختمان و فرهنگی و آموزشی برای مددجویان برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد در سال گذشته با اعطای ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به سه هزار و ۶۹۲ نفر، تعداد پنج هزار و ۸۶۳ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد کرده است که تسهیلات اعطایی برای ایجاد مشاغل مختلفی ازجمله دام‌پروری، زنبورداری، طیور، خدمات، طرح حمل‌ونقل، صنایع‌دستی، فرش و گلیم، صنعتی و معدنی، کشاورزی و پرورش آبزیان و شیلات بوده است. 

انتهای پیام/