کد خبر: 1730620
استاندار تهران:
کمیته واکسیناسیون تشکیل می‌شود
استاندار تهران از تشکیل کمیته واکسیناسیون خبر داد و گفت: واکسیناسیون استان ۱۴ میلیونی تهران نیازمند یک تمهیدات و بررسی همه جانبه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان تهران در مورد مصوبات جلسه اظهار کرد:مصوبات جلسه با توجه به این که استان ۱۴ میلیونی تهران واکسیناسیون آن نیازمند یک تمهیدات و بررسی همه جانبه است، از همین حالا باید به فکر مکان‌ها، تیم‌ها و افراد مسؤول  آن باشیم.

 
وی گفت: اولین مصوبه ما تشکیل کمیته واکسیناسیون استان تهران ضلع کمیته‌ امنیتی اجتماعی است.
 
استاندار تهران ادامه داد: همه ارگان‌ها و نهادها مانند شهرداری، ناجا، بسیج، تربیت بدنی و هلال احمر باید یاری دهند تا بتوانیم مکان‌هایی را به این کار اختصاص دهیم، تیمی را که بتوانند مسؤولیت این کار را به عهده بگیرد شناسایی کرده و نسبت به تجهیز مکان‌ها اقدام کنیم  تا در مورد مقرر این واکسیناسیون انجام شود.
 
محسنی بندپی عنوان کرد: در حال حاضر یک و نیم میلیون جمعیت بالای ۶۰ سال داریم و تهیه واکسن این تعداد در دو دوز نیازمند تمهیدات فراوانی است.
 
وی گفت : فرمانداری‌های شهرستان‌ها نسبت به همین مصوبه باید کمیته واکسیناسیون در شهرستان تشکیل دهند.
 
استاندار تهران افزود: با توجه به اینکه هنوز نیروهای جدید به بدنه دانشگاه علوم پزشکی تهران مستقر در تهران اضافه نشدند و حضور پیدا نکردند، پیشنهاد شفاف و روشن که قبلاً هم درخواست شده بود این است که ما تمدید بازنشستگی برای کادر بهداشت و درمان در همه جای کشور علی‌الخصوص تهران در نظر بگیریم چرا که ما از اول هم با کمبود کادر درمان مواجه بودیم.
 
محسنی بندپی استاندار تهران در پایان گفت: برای اصناف پیشنهادی داشتیم که خود اصناف با رعایت پروتکل‌ها با کاهش ساعت کاری با توجه به کمیته‌ای که تشکیل می‌دهند رعایت فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌ها اجازه فعالیت برخی صنوف دهیم.
 
انتهای پیام