کد خبر: 1731610
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین:
انقلاب اسلامی ایران، مقاومت را در مسیر درست قرار داد
ناصر ابوشریف گفت: انقلاب اسلامی ایران، مقاومت و امت اسلام را در راه درست قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه مشهد اظهار کرد: مساله قدس از بارزترین موضوعات انقلاب اسلامی ایران بود و بعد از انقلاب، سفارت رژیم صهیونیستی به سفارت فلسطین تبدیل شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران از همه مبارزان فلسطینی حمایت کرد و روز جهانی قدس نیز توسط رهبر کبیر انقلاب اعلام شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: روز قدس یکی از ایام الله است، روز وحدت امت اسلامی است و تمام مسلمانان در مسیر واحد وحدت و مقاومت قرار گرفتند.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحول بزرگی در جهان اسلام ایجاد کرد و پس از انقلاب شاهد تشکیل نیروی قدس سپاه بودیم که نقش محوری در ایجاد محورهای مقاومت در برابر توطئه‌های غربی و صهیونیستی داشت.

ابوشریف ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران زلزله عظیمی در جهان اسلام ایجاد کرد و انعکاس بسیار در جهان اسلام داشت، حرکات جهادی و اسلامی در فلسطین، لبنان و تمامی جهان اسلام شکل گرفت و اکنون شاهد ثمره آن هستیم، در غزه، جنوب لبنان و شمال فلسطین شاهد مقاومتی هستیم که وحشت در رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌ است.
وی گفت: در عراق و یمن نیز گروه‌های مجاهد را شاهدیم که همه تلاش آنها آزادی فلسطین و مسجدالاقصی است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران افزود: هدف امام خمینی (ره) از اعلام روز قدس ایجاد وحدت در امت اسلامی، خیزش و نهضت امت اسلامی و قرار گرفتن مسلمانان در یک مسیر زیر پرچم اسلام در برابر خطراتی که امت را تهدید می کند، بود و امروز شاهدیم که هدف امام راحل در محور مقاومت تحقق یافته‌ است.

وی ادامه داد: قدس فقط ملک فلسطین نیست، متعلق به همه امت اسلامی است، بر اساس آیات قرآن، بخشی از قرآن و احیاکننده روح تمام مسلمانان است. 

ابوشریف با تاکید بر اینکه قدس نیازمند حمایت گسترده امت اسلامی است گفت: امسال روز قدس شاهد حمله رژیم صهیونیستی به قدس و یهودی سازی قدس با حمایت غرب هستیم و مردم فلسطین با امکانات اندک ایستاده اند اما در برابر ددمنشی رژیم صهیونیستی باید از مردم قدس و قهرمانی آنها دفاع شود.
وی افزود: مردم فلسطین برای مقابله با رژیم صهیونیستی در همه عرصه‌ها آماده‌اند اما نیازمند حمایت امت اسلامی هستیم، بسیاری از رژیم‌های عربی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به فلسطین، خدا، اسلام و امت خیانت کرده‌اند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران ادامه داد: قدس آزاد خواهد شد، این وعده الهی است و در قرآن به آن اشاره شده همانطور که یهودیان وارد مسجدالاقصی شده اند با خفت خارج خواهند شد و مجاهدان بر پروژه‌های صهیونیستی غلبه خواهند کرد.

در این مراسم شعارهایی از قبیل "الموت لآمریکا، هیهات من الذله، الله اکبر، یا ایهاالمسلمون اتحدو اتحدو، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر فرانسه، مرگ بر آل سعود خائن، دست خدا بر سر ما خامنه‌ای رهبر ما، فلسطین فلسطین حمایتت می کنیم، اسرائیل اسرائیل در به درت می کنیم، رژیم صهیونیستی جرثومه فساد است آزادی فلسطین مرهون اتحاد است، روز جهانی قدس روز نوید نصرت، کلام رهبر ما بصیرت است و وحدت، بیت‌المقدس صحنه قیام است، آزادیش با قدرت اسلام است، بیت المقدس مرکز جهاد است پایگاه عزت و اعتقاد است، رژیم اشغالگر باید شود مهو ز روی زمین" توسط نمازگزاران در نماز جمعه مشهد سر داده شد، همچنین پرچم فلسطین نیز در بین نمازگزاران توزیع شد. 

انتهای پیام/