کد خبر: 1733360
سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛
ادامه بارش رگباری باران در ۲۰ استان/ احتمال وقوع توفان گرد و خاک در نوار شرقی کشور
سازمان هواشناسی ادامه بارش‌ها و رعدوبرق تا آخر هفته در۲۰ استان کشور و وزش باد شدید و احتمال وقوع توفان گرد و خاک در نوار شرقی کشور به ویژه زابل را در سه روز آینده پیش بینی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ براساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در سواحل خزر و استان های زنجان، البرز، تهران، قزوین، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، شمال فارس و ارتفاعات خراسان شمالی و هرمزگان بخصوص در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پیش بینی می‌شود.

این شرایط فردا و روز جمعه علاوه‌بر استان‌هایی که ذکر شد، در استان‌های اردبیل و آذربایجان‌های شرقی و غربی نیز ‌پیش‌بینی شده و  تا اوخر وقت روز جمعه احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی،  وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقت و خیزش گردوخاک و شکستن درختان وجود دارد.

روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در سواحل خزر و شمال غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز، مرکز کشور، دامنه های زاگرس، شمال فارس، ارتفاعات شمال هرمزگان و بخش‌هایی از کرمان و یزد بارش خواهیم داشت.
 
روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده بخصوص در در ساعات بعدازظهر در استان کرمان، استان‌های واقع در مناطق مرکزی کشور، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش بارش رخ خواهد داد.
 
در سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و شرق خراسان جنوبی وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی شده است که در برخی ساعات احتمال وقوع توفان گرد و خاک وجود دارد.
 
امروز و فردا در اردبیل و غرب سواحل خزر دما ۸ تا ۱۴ درجه و در شرق سواحل خزر دما ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد.
 
آسمان تهران امروز ابری در بعدازظهر افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما در تهران ۲۹ و ۱۹ درجه خواهد بود.
 
سازمان هواشناسی همچنین در اطلاعیه‌ای از رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعد از ظهر و رگبار باران با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی با احتمال تگرگ خبر داد که در سه روز آینده در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، شمال سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، تهران، البرز، آذربایجان غربی، اردبیل رخ خواهد داد و باعث آسیب محصولات کشاورزی و اصابت صاعقه به دام‌ها می‌شود.
 
 
انتهای پیام