کد خبر: 1733783
واکنش کاربران غربی و آمریکایی به جنایات اشغالگران قدس؛
حمایت‌‌های آشکار آمریکا از رژیم صهیونیستی غاصبان فلسطین را جری‌تر کرد/ نسل‌کشی مسلمانان با بمباران عامدانه زیرساخت‌های غیرنظامی غزه
رسانه‌ها چگونه دروغ می‌گویند و به خاطر حفاظت از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، حقیقت را وارونه جلوه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ در پی جنایاتی که رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر مرتکب شده و به قتل عام و نسل کشی مردم فلسطین می پردازد، واکنش های مختلفی در شبکه های اجتماعی خصوصا توئیتر دیده شد.

این بحران و آشوب از تخلیه اجباری خانه های فلسطینیان در محله "شیخ جراح" آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

تاکنون به دلیل موشک هایی که از سوی رژیم صهیونیستی به غزه پرتاب شده، علاوه بر ویرانی زیرساخت های این منطقه (غزه)، ده ها تن از جمله کودکان بی گناه فلسطینی به شهادت رسیده اند.

در اینجا به تعدادی از واکنش ها می پردازیم:
 
 

"برنی سندرز" سناتور در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی طی توئیتی به نقل از "دوایت دیوید آیزنهاور" سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا نوشت: هر سلاحی که ساخته می شود، هر ناو جنگی که به دریا انداخته می شود، هر موشکی که شلیک می شود، نهایتا از کسانی که گرسنه بودند و سیر نشدند و افرادی که سردشان بود و لباس به تن نداشتند دزدیده می شود. این جهان فقط پول خرج نمی کند.

 

"اُوِن جونز" نویسنده و مقاله نویس انگلیسی خبرگزاری گاردین در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر در فلسطین نوشت: حداقل کاری که اکنون می توانیم در مورد آن بحث کنیم، تحریم نظامی علیه این رژیم و خاتمه دادن به تمام شهرک سازی های اسرائیل و به رسمیت شناختن کشور فلسطین است.

 

"اُوِن جونز" در توئیت دیگری اظهار داشت: رژیم صهیونیستی به طور غیر قانونی سرزمین فلسطین را اشغال کرده و به طرز وحشیانه ای از توان ابرقدرت نظامی در برابر مردم فلسطین استفاده می کند.

این رژیم می داند که می تواند از این کار قسر در برود، زیرا غرب آن را مسلح و حمایت می کند.

این شرایط تنها در صورتی متوقف می شود که حمایت های بی قید و شرط از اسرائیل خاتمه یابد.

 

"آسا وینستنلی" روزنامه نگار معروف انگلیسی ضمن بیان اینکه سرود ملی محبوب رژیم صهیونیستی، "مرگ بر اعراب" است با ابراز مخالفت با رویکرد این رژیم در برابر فلسطینیان نوشت: یک درس ساده درباره علت و معلول برای روزنامه نگاران با شخصیت حقوقی این است که حماس در سال 1987 تأسیس شد؛ رژیم صهیونیستی اخراج اجباری فلسطینیان را در سال 1948 آغاز کرد.

حال در اینجا چه کسی متجاوز است و چه کسی از خود دفاع می کند؟

 

خبرگزاری آلمانی دویچه وله نوشت: در حالی که خشونت میان اسرائیل و غزه همچنان ادامه دارد، 14 نفر از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف کاهش تنش ها موفق به تصویب یک اعلامیه مشترک می شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسوی AFP، آمریکا با این اقدام مخالفت کرده و می گوید که این کار به تنش زدایی کمک نمی کند.

 

"آسا وینستنلی" روزنامه نگار معروف انگلیسی با انتشار تصویری از پریشانی و ترس کودکان فلسطینی طی توئیتی نوشت: رسانه ها چگونه دروغ می گویند و به خاطر حفاظت از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، حقیقت را وارونه جلوه می دهند.

وی در توئیت دیگری عنوان کرد که اسرائیل کاملا عامدانه زیرساخت های غیر نظامی غزه را بمباران می کند.

 

این تصویر با زیرنویس "یهودیان اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند" در توئیتر منتشر شد.

انتهای پیام/