کد خبر: 1734414
امام جمعه ابرکوه:
حضور گسترده در انتخابات، راهکار رفع تحریم‌ها/ دست برتر در مذاکرات با پشتوانه مردم حاصل می‌شود
حجت‌الاسلام حسینی گفت: یکی از راهکارهای رفع تحریم حضور ملت در عرصه انتخابات است چنانچه حضور مردم کمرنگ باشد دشمن خود را پیروز میدان می‌داند و زمینه فشار و تحریم را بر این ملت مضاعف می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات مؤلفه اقتدار بین‌المللی نظام اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی که محصول حضور یکپارچه مردم در صحنه‌های مختلف علیه مظاهر طاغوت بوده است استمرار آن هم تاکنون مرهون همین حضور است. حضور در صحنه‌های انتخابات تاکنون اقتدار بخش نظام بوده و دشمن را از هر حیث به عقب رانده است الان همه باید شاهد همین حضور به صورت گسترده و فراگیر باشیم تا آینده‌ای موفق‌تر برای نظام اسلامی رقم بخورد.

وی عنوان کرد: دشمن چون زمینه حضور مردم را برای خود زمینه ناکامی می‌داند بر این اساس تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از آب گل‌آلود ناکارآمدی مسئولین به ویژه در بخش اقتصادی و ایجاد تنگنای معیشتی برای مردم ماهی بگیرد و به نوعی عوامل خود را وادار به سم‌پاشی و تبلیغات مسموم کرده است تا به مردم القا کند که تاکنون مسئولین نتوانستند دردی از مردم دوا کنند بلکه مشکلات معیشتی و زندگی را روز به روز مضاعف کرده‌اند بنابراین رفتن به پای صندوق رأی نتیجه‌ای برای بهبود زندگی مردم  ندارد.

امام جمعه ابرکوه افزود: اینگونه تبلیغات کاذب و مسموم دشمن قطعاً در روحیه بعضی اثر می‌گذارد اما سوی دیگر این قضیه این است که بخش عمده موفقیت دشمن در تحریم‌ها ناشی از ناکارآمدی مسئولین مخصوصاً تیم اقتصادی دولت‌های گذشته و فعلی است و بخش دیگر بی‌تفاوتی بخشی از مردم در مسائل سیاسی و اجتماعی است مردم هر چه حضور گسترده‌تر در انتخابات داشته باشند پشتوانه انقلاب و نظام در عرصه‌های بین‌المللی قوی‌تر می‌شود و خروجی این حضور یأس و ناکامی برای بدخواهان نظام است.

وی افزود: ما تاکنون شاهد بودیم که اعمال تحریم‌ها به خاطر امیدواری دشمن بوده است، دشمن هر کجا در خصوص پیش روی خودش امیدواری حاصل کرد بلافاصله تحریم‌ها را مضاعف کرد و در گذشته شاهد بودیم هر کجا ناکامی و ناامیدی دستاورد دشمن بود عقب نشینی او کاملاً محسوس بود.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: عقب‌نشینی دشمن  برابر ملت ایران معلول ناکامی او هست و ناکامی دشمن هم معلول حضور گسترده مردم در صحنه است، بنابراین یکی از راهکارهای رفع تحریم حضور ملت در عرصه انتخابات است اگر حضور مردم  کمرنگ باشد دشمن خود را پیروز میدان می‌داند و به یقین بدانید زمینه فشار و تحریم را بر این ملت مضاعف می‌کند.

وی با اشاره به تأثیر حضور گسترده مردم در انتخابات بر مؤلفه‌های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در عرصه‌های اجرایی نظام گفت: حضور گسترده بهبود امر معیشتی و زندگی فردای مردم را فراهم می‌کند دلیل آن این است که قطعاً تحریم‌ها و مشکلات معیشتی از یک طرف و ناکارآمدی سیاست‌گذاران نظام اقتصادی کشور در بخش حفظ ارزش پول ملی از طرف دیگر، موجب شده که به نوعی گرانی و تورم خودنمایی افزون‌تری را در کشور داشته باشد،  اما امیدمان به این است که با روی کار آمدن یک دولت جوان، انقلابی و مقتدر که مبتنی بر آرای برجسته مردم در انتخابات پیش رو است یقیناً زمینه رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی فراهم شود.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: فراموش نمی‌کنیم که در دوران دفاع مقدس در سخت‌ترین شرایط ممکن به سر می‌بردیم اما امتحان و آزمون خودمان را در این دوران دادیم و یک مرتبه به لطف خدا ورق برگشت و همه سختی‌ها تمام شد و زندگی مردم به حالت آسایش، آرامش و رفاه برگشت و مشکلات مرتفع شد.

وی افزود: اکنون در بوته امتحان در جنگ اقتصادی قرار داریم و یکی از راهکارهای پیروزی در این جنگ اقتصادی حضور گسترده مردم در انتخابات است که زمینه ناکامی دشمن فراهم شود و در این جنگ ملت پیروز شوند و دشواری‌های امروز نیز پشت سر گذاشت شود همانگونه که در جنگ نظامی هم پیروز شدیم و دشواری‌های دوران جنگ را پشت سر گذاشتیم و تمام شد.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات یک روی سکه است و انتخاب احسن از ناحیه ملت هم یکی روی سکه است کسی که کارآمدی داشته باشد محبوبیت و مقبولیتش در بین مردم محرز باشد و در برابر دشمن شجاعانه بایستد و در پرتو ایمان و اعتقاد به نظام و ولایت توانمندی کشور را در تقابل با بدخواهان و جیره خواران داخلی آنها مضاعف کند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مذاکرات در گذشته وجود داشته در مقطع فعلی هم جاری است و در آینده هم ممکن است ادامه داشته باشد اما ما زمانی دست برتر در مذاکرات را در عرصه‌های بین‌المللی و در رویارویی با چهره‌های خبیث، بدخواه نظام و سران استکبار داریم که پشتوانه داشته باشیم. پشتوانه مسئولین و مذاکره‌کنندگان اقتدار نظام است که پشتوانه اقتدار نظام هم با حضور یکپارچه مردم در عرصه انتخابات 28 خرداد به دست می‌آید که اقتدار بخش سیاسی خواهد شد.

انتهای پیام/