کد خبر: 1735211
استاد دانشگاه امام حسین(ع):
راهبرد خنثی‌سازی توطئه دشمن، افزایش تسلط بر امیدبخشی مردم است/ ناامیدی؛ حربه غرب برای از رونق انداختن انتخابات
ابوذر یاسری گفت: افزایش امید به افزایش مشارکت دامن خواهد زد اما ما باید به نشانه های امید و به تحلیل امید مسلط باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ استاد دانشگاه امام حسین(ع) در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: تحلیلگر انتخابات باید راهبرد دشمن را بشناسد. تحلیلگری که امروز می خواهد فعالیت کند باید بداند که جبهه مقابل و دشمنی که رو به روی او ایستاده در مقابل ملت ایران است.

"ابوذر یاسری" ادامه داد: دشمنان در صدد بحرانی نشان دادن وضعیت کشور هستند و سعی دارند در تبلیغات خود یأس، نا امیدی و بحران را بر روی حوادث کشور بیندازند که این مقدمه ای برای از رونق انداختن انتخابات است. رهبر انقلاب در این باره می فرمایند: "دشمن می خواهد مشکلات کوچک را چند برابر بزرگ کند، مشکلاتی که وجود ندارد، بی خود ملت و کشور را متهم به وجود آن کند، آینده را تاریک نشان داده و ملت را نا امید کند."

وی افزود: بسیاری اوقات ذهن ها درگیر موضوعاتی می شود که در کشورهای زیادی این ها مشکل به حساب نمی آیند، در بسیاری از کشورها مسائل آن چنان بزرگی به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... وجود دارد که اساساً برخی از مشکلاتی که ما آن ها را مشکل حساب می کنیم و برایمان بسیار سخت است در آن کشورها مشکل به حساب نمی آید.

این کارشناس تصریح کرد: بسیاری از مشکلات قابل حل هستند ولی دشمن تلاش می کند که مشکلات را غیر قابل حل نشان دهد، بیان می کنند که رای دادن چه فایده ای دارد؟ می خواهند این حالات را به مردم القا کنند. برای همین است که اگر امروز به رادیوها، خبرگزاری های بیگانه و صهیونیستی مراجعه کنید، همه خبرگزاری های دنیا را یک شبکه بزرگ صهیونیستی جهت می دهد و به قول خودشان کانالیزه می کند و خبرهای باب میل خودشان را منتشر می کنند.

یاسری گفت: "نا امیدی" از نظر آن ها مقدمه ای برای از رونق انداختن انتخابات است. از حدود یک ماه قبل در فضاها، گروه های مختلف واتس‌اپی، تلگرام و ... پمپاژ شده و افرادی به عنوان خیرخواه مردم، قشر کم درآمد و بی بضاعت و با این عناوین عکس و کلیپ منتشر کرده و می گویند که وضع مردم خراب است و درصدد تخریب روحیه مردم هستند.

وی ادامه داد: توجه داشته باشید که دشمن کار خود را به شکلی جدی شروع کرده است. ما نمی گوییم که مشکلات وجود ندارد، اما مسئله اصلی این است که این فضاسازی رسانه ای را چه کسی هدایت می کند؟ جالب توجه است که من در این گروه ها بارها گفته ام که چرا این فردی که فیلمبرداری می کند، کمک نمی کند؟ ما این همه گروه های جهادی در کشورمان داریم، یک به یک شما عزیزان در همین ماه مبارک مبالغ هنگفتی را به عنوان یک نیروی انقلابی کمک کردید، نیروی انقلابی خودش را موظف می داند که بخشی از درآمد خود را برای کمک قرار دهد.

این کارشناس افزود: انگلیسی ها می گفتند که ما در کشور خودمان نیروهای مردمی داریم ولی نه به اندازه ایران؛ ایران نیروهای مردمی زیادی دارد که بسیار جدی پای کار هستند.

یاسری گفت: من و شما در مقابل راهبرد دشمن مثل نماز و روزه تکلیف داریم؛ ما باید در این فضا تحلیل ارایه داده و امید آفرینی کنیم. مقام معظم رهبری می فرمایند: "شما باید به عکس عمل کنید، عزیزان، جوانان، مسئولان، مبلغان و کسانی که در عرصه سخن گفتن با مردم هستید، شما برعکس عمل کرده و به مردم امید دهید این امید، امید واهی نبوده و امیدی واقعی است."

وی بیان کرد: دست نیروهای انقلابی باید از امید پر و لبریز باشد. هر کسی که با ما زندگی می کند باید از ما روح امید بگیرد، هر کسی که با ما در این فضا تنفس می کند، بچه ها و خانواده ما، بسیجی ها و مسجدی هایی که ما را می بینند، باید از امید ما پر شوند.

یاسری افزود: غیر انقلابی و ضد انقلاب امروز آن کسی است که امید ندارد، کسی که امید ندارد به او هیچ امیدی نداشته باشید، غیر انقلابی کسی است که نمی تواند به دیگران امید بدهد فرقی نمی کند هر کسی که می خواهد باشد، و اگر خدایی نکرده نمی تواند امید بدهد یک عنصر غیر انقلابی است و مطمئن باشید که او از انقلاب بر می گردد، بنابراین امروز تمام تلاش ها باید مصروف این باشد که امید به جامعه تزریق شود و ما باید دستمان از نشانه های امیدبخش پر باشد.

وی در پاسخ به خنثی سازی راهبرد دشمن گفت: رهبر انقلاب در جواب  این سوال می فرمایند: "امید به آینده اگر نباشد، دل نا امید و افسرده وارد میدان انتخاب نمی شود." حضور مردم و جوانان نشانه امیدواری آن هاست، ما در کشورمان نشانه های امیدبخش بسیاری داریم، همین که نمی شود مردم را حتی به بهانه ویروس کرونا داخل منزلشان نگه داشت، مردم آماده حضور در جاده ها برای سفر هستند، این امکان سفرهای فراوان و این شوق به سفر خود یکی از نشانه های انسان های امیدوار است.

دبیر انجمن بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد: برخی می گویند که ایرانی ها افسرده اند، ولی من می گویم که این چه ملت افسرده ای است؟ انسان افسرده معمولاً در یک گوشه ای می نشیند و کارهای معمولی خودش را هم انجام نمی دهد، اما ما ملتی داریم با اینکه یک ویروس ویرانگر حمله کرده اما مردم را نمی شود در داخل خانه هایشان نگه داشت، همواره یا در پارک یا در سفر هستند که خود این نشانه ای از امید است.

یاسری افزود: پس، افزایش امید به افزایش مشارکت دامن خواهد زد. اما ما باید به نشانه های امید و به تحلیل امید مسلط باشیم، من عرض می کنم که بسیج باید تمام فعالیت های خود را روی امید قرار دهد، اگر نیروهای انقلابی می خواهند وظیفه امروز خود را انجام دهند باید فعالیت های خود را در راستای امیدبخشی قرار دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر سری به بیانات حضرت آقا بزنیم، خواهیم دید که تمام تلاش مقام معظم رهبری این است که بیایید امیدواری ایجاد کنیم، پس راهبرد خنثی سازی دشمن، افزایش امید و تسلط به نقاط امیدبخش است.

 

انتهای پیام/