کد خبر: 1735970
آوای آرامش«شیرازه»۱۸-
اتفاقات تلخی که پشت نقاب مسافربرهای شخصی رقم می‌خورد
پشت نقاب مسافربرها یا مسافربرنماها حوادث تلخ و ناگواری در قالب مسافرکشی با خودروی شخصی رقم می خورد که گاه بنیان یک خانواده را از هم می پاشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشیرازه، «آوای آرامش شیرازه» سلسله موارد دردودل‌ و مشاوره و تحلیل‌های مرکز مشاوره فارس است که تقدیم مخاطبان گرانقدر می‌شود.

 
اشتباه احمقانه
 
زن جوانی به مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان فارس مراجعه و با نگاهی ملتمسانه رو به مشاور  گفت: خواهش می‌کنم به من کمک کنید، زندگی ام در خطر است، به خاطر یک اشتباه احمقانه ممکن است شوهرم و دو پسرم را از دست بدهم.
 
در این لحظه دیگر نتوانست خودش را کنترل کند و شروع به گریه کرد.
 
 مشاور او را دعوت به آرامش نمود و از او خواست ماجرا را از ابتدا تعریف کند.
 
 زن جوان که از شدن گریه توان صحبت کردن نداشت، بریده بریده شروع به حرف زدن کرد و رو به مشاور گفت: برای خرید از خانه بیرون رفته بودم، از زمانی که از منزل خارج شدم، ذهنم درگیر افکار مشوش و اختلاف با همسرم بود، بی انگیزه مسیر خرید را می گذراندم، از فکر کردن به چیزهای بی محتوا خسته شدم و تصمیم گرفتم به خانه بازگردم. 
 
 
همان لحظه یک اتومبیل شخصی کنارم ایستاد و بوق زد، من بدون هیچ توجهی به راننده و نوع ماشین سوار شدم، مسیر رسیدنم به منزل طولانی بود به همین خاطر از راننده خواستم مرا به صورت دربست به منزل برساند.
 
 کم کم متوجه شدم که راننده نوع رفتارش متفاوت شد ولی من غرق در افکار خودم بودم، تصمیم گرفتم با دوستم تماس بگیرم تا حال و هوای ذهنی ام عوض شود. 
 
مشغول صحبت کردن با دوستم شدم و آنقدر گرم حرف زدن شدم که فراموش کردم در ماشین فردی غریبه نشسته ام. در بین صحبت هایم حسابی از شوهرم و مسایل زندگی مشترکمان شکایت کردم و حرف های نامناسبی در مورد شرایط زندگی ام زدم.
 
 
 همان موقع به دوستم گفتم می خواهم خط موبایلم را تغییر دهم و شماره جدیدم را به او گفتم تا اگر دوباره با من کاری داشت با شماره جدیدم تماس بگیرد.
 
 
 با حال روحی بد و در حالی که گریه می‌کردم از ماشین آن فرد غریبه پیاده شدم و کرایه را دادم، اتفاق خاصی هم نیفتاد، ولی چند روز بعد از آن یک مزاحم مرتب با شماره جدیدم تماس می گرفت و قطع می کرد و یا اینکه پیام های خیلی بدی می داد.
 
 حسابی به این قضیه مشکوک شده بودم چون کسی شماره جدید من را نداشت، کلافه شده بودم برای همین تا مدتی به او جواب نمی دادم، اما این مزاحم انگار دست بردار نبود تا اینکه یک روز وقتی تماس گرفت گوشی را برداشتم و خواهش کردم دست از سر من بردارد.
 
 یک دفعه شروع به تهدید کرد و عنوان نمود که صدای ضبط شده از من دارد. ابتدا خیلی عصبانی شدم، فکر کردم شاید کسی از دوستان همسرم باشد و از جانب همسرم تماس می گیرد چرا که همسرم مدام مرا متهم می کرد به این که تو مسایل زندگی مشترکمان را به خانواده ات  می گویی.
 
 
 سریع گوشی را قطع کردم، ولی وقت کمی آرام شدم، دیدم کسی شماره جدید مرا ندارد. با نگرانی مضاعفی با آن شماره تماس گرفتم و به او گفتم به تو هیچ ربطی ندارد که من درباره شوهرم چه می گویم و از او خواستم خودش را معرفی کند ولی او پاسخی نداد و گوشی را قطع کرد. 
 
هرچه تماس گرفتم جواب نداد، من هم گوشی خودم را خاموش کردم، شب که گوشی را روشن کردم بلافاصله یک پیام از طرف آن مزاحم آمد که آدرس منزلم را نوشته بود و در انتهای پیامها و درخواستهای نامتعارفش، بخشی از صدای ضبط شده ی خودم را برایم ارسال کرده بود.
 
 
چند روز گذشت و حال و روز خوبی نداشتم، تا اینکه دیروز یکی از خواهرانم به منزلمان آمد و وقتی اوضاع آشفته مرا دید، آنقدر اصرار کرد که موضوع را با او در میان گذاشتم، حسابی ناراحت شد و برای حل مشکلم مرکز مشاوره آرامش پلیس  را به من معرفی کرد و امروز هم با اصرار من را به اینجا آورد تا کمکم کنید.
 
 
 زن جوان که هنوز صدای هق هق گریه اش باعث می‌شد جملات آخرش را آرام تر بیان کند با نگاهی سرشار از پشیمانی و صدایی لرزان گفت: هیچ چاره ای ندارم، به خاطر فرزندانم و زندگی ام به من کمک کنید چون مطمئنم اگر شوهرم متوجه شود حاضر نیست یک ثانیه مرا در خانه اش نگه دارد.
 
از طرفی دو فرزندم وقتی بزرگ شوند چه فکری در مورد من خواهند کرد؟
 
 
نظریه کارشناسی
 
مرضیه خداهمتی کارشناس مرکز مشاوره پلیس فارس که با دقت حرف های زن را شنید او را به آرامش دعوت کرد و گفت: خانواده، کانون اجتماعی و مبدأ بروز عواطف انسانی و روابط و تعاملات بین فردی است. 
 
وی افزود: سلامت هر جامعه وابسته به سلامت خانواده است، خانواده در برآورده کردن نیازهای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
خداهمتی با بیان اینکه  توجه به کیفیت روابط اعضای خانواده و احساسی که هر فرد نسبت به آن دارد، می تواند در ارتقای آن نقش موثری داشته باشد، اظهار کرد: خانواده با ازدواج یک زن و مرد و در ادامه با تولد فرزندان شکل می گیرد، اگر نیازهای افراد در خانواده تامین نگردد و روابط بین فردی به خوبی شکل نگیرد، هرکدام از اعضای خانواده به راحتی می توانند درگیر آسیب ها و خطرات اجتماعی شوند.
 
این کارشناس مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس در ادامه تصریح کرد: در خانواده سالم، اعضای خانواده نه تنها به نیازهای مادی و زیستی، بلکه به نیازهای معنوی، روحی و روانی یکدیگر نیز توجه می کنند، اما متاسفانه در مورد مذکور کاملاً مشاهده می گردد رابطه بسیار سرد و خشکی بین زوجین برقرار است و هیچ یک از زوجین نمی توانند نیازهای عاطفی یکدیگر را تامین کنند و همین مساله زیربنایی برای ایجاد مشکل شده است. 
 
خداهمتی ادامه داد: پشت نقاب مسافربرها یا مسافربرنماها(این واژه ها تفاوت چندانی با هم ندارند)  حوادث تلخ و ناگواری در قالب مسافرکشی با خودروی شخصی رقم می خورد که گاه بنیان یک خانواده را از هم می پاشد.
 
 وی با تاکید بر اینکه فعالیت خودروهای شخصی به عنوان معضلی در بخش حمل و نقل درون شهری و بین شهری محسوب می گردد، اظهار کرد: خوش باوری، اعتماد بی جا و بی اعتنایی به هشدارها از جمله عواملی هستند که باعث افزایش ایجاد ناامنی و بروز آسیب های اجتماعی می شود، در واقع استفاده از خودروهای شخصی زمینه های سوء استفاده را برای مسافرین ایجاد می کند لذا مسافران به خصوص مسافران زن می بایست به هیچ عنوان از خودروهای شخصی استفاده نکنند و زمانی که در خودرو سوار می شوند، از صحبت کردن در مورد زندگی شخصی خود برای راننده، سرنشینان و.... خودداری کنند تا شاهد اتفاقات و حوادث تلخ و ناگوار نشوند.  
 
مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس در زمینه های خانوادگی‌، اجتماعی، ازدواج، حقوقی، روانشناسی، تربیتی، مددکاری اجتماعی و... آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شهروندان می باشد. 
 
انتهای پیام/