کد خبر: 1737407
مدرس دانشگاه:
شورای نگهبان بر اساس مُر قانون عمل کرد/ برنامه غرب‌گرایان در انتخابات، کاهش مشارکت حداکثری است
رضا خانعلی زاده گفت: حقیقتا شورای نگهبان، نگهبانی کرده و میدان انتخابات را به کارزار انتخاب اصلح مبدل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدرس دانشگاه و کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: تا دیروز مدام وقتی بحث سیاسی می شد و ما از خیانت روحانی دم می‌زدیم، عده‌ای از مردم مدام می‌گفتند شورای نگهبان تائیدشان کرده است.

رضا خانعلی‌زاده ادامه داد: دو روز از انتخابات نگذشته می گفتند شورای نگهبان نباید مصلحت‌سنجی کند، باید قانون را رعایت کند. حتی پا را فراتر گذاشته و می گفتند که چرا میزهای انتخابات سهمیه ای شده؟ چرا حتما باید اصلاح طلبان و اصول گرایان سهمی داشته باشند؟ چرا مُر قانون رعایت نمی شود.
 
وی افزود: حال امروز که یک لیست اولیه به بیرون آمده، آقایان روشنفکر شده و می گویند بدون دو قطبی سازی مشارکت کم می شود؛ بزرگوار، شما خودتان به دو قطبی سازی دامن می زنید.
 
این کارشناس تصریح کرد: تحمل ندارید انتخاباتی داشته باشیم که بین خوب و خوب تر انتخاب کنیم؟ همیشه باید بین بد و خوب انتخاب کنیم؟ حتما در مناظرات وقتی داریم از گفتمان مقاومت صحبت می کنیم طرف مقابل باید از گفتمان ذلت صحبت کند؟ آیا زیبا نیست که مردم به جای دعواهای سیاسی در ایام انتخابات بررسی کنند که طرح چه کسی از همه راهبردی تر است؟ آیا زیباست نیست که مردم تصمیم بگیرند کدام راهبرد می تواند مشکلات اقتصادی و فرهنگی آنها را سامان دهد؟
 
خانعلی زاده گفت: این بار مردم به جای مشاهده دعواهای بیهوده سیاسی اتفاقا در گفتگوهای تلویزیونی ناظر برنامه دقیق هر کاندیدا خواهند بود.
 
وی ادامه داد: عده ای معتقدند در میان ملت ایران جمعیت زیادی بودند که در صورت حضور برخی کاندیدای رد صلاحیت شده به نظام اسلامی اعتماد می کردند و رای می دادند.
 
این کارشناس افزود: به نظرم علت بی اعتمادی اصلی به نظام همین جریانات از درون کرم خورده و موریانه زده هستند.
 
خانعلی زاده بیان کرد: حقیقتا شورای نگهبان، نگهبانی کرده و میدان انتخابات را به کارزار انتخاب اصلح مبدل نموده است.
 
وی گفت: وقت آن رسیده که باور کنیم برنامه اصلی غرب گرایان در این دوره کاهش مشارکت حداکثری بوده و حضور برخی کاندیدا هم در همین پازل طراحی شده بود،  لذا با اعتماد به خدای متعال زمان آن رسیده که مردم را با راهبردهای اقتصادی و فرهنگیِ مقاومت آشنا کنیم.
 
این کارشناس ادامه داد: زمان آن رسیده که به مردم از طرح های اقتصادی مان بگوئیم. به آنها بگوئیم که چگونه می شود به راحتی در هر سال یک الی دو میلیون شغل ایجاد کرد. چگونه می شود عزت را به پاسپورت ایرانی برگرداند و ارزش پول ملی را با تقویت تولید ملی بالا برد.
 
خانعلی زاده در خاتمه خاطرنشان کرد: شاید باورش سخت باشد اما باید بگوئیم حتی می توانیم در خنکای اقتصاد کمی آرام گرفته پس از دولت روحانی به فرهنگ غارت زده میهن مان نیز بیاندیشیم.
 
انتهای پیام/