کد خبر: 1738031
کارشناس مسائل سیاسی:
شورای نگهبان آنچه که ضوابط قانونی تصریح داشت عمل کرده است/ برخی نامزدها با علم به احراز صلاحیت‌شان ثبت‌نام کردند
حجت الاسلام حکمت حکیمی فر، کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان بر اساس ضوابط قانونی عمل کرده است، گفت: برخی کاندیداها با علم به عدم احراز صلاحیت شان ثبت نام کردند و می خواستند با جریان سازی هزینه نظام اسلامی را بالا ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حکمت حکیمی فر، رییس حوزه علمیه امام صادق(ع) بیجار در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، ضمن سپاس از شوراى نگهبان اظهار داشت: این اولین دوره است که ثبت نام فله‌اى و حضور بى‌رویه داوطلبان کاهش محسوسى یافته است.

وی افزود: در دوره دوازدهم تعداد ثبت‌نام‌کنندگان به 1636نفر رسید که جاى تعجب و تأسف داشت و با مصوبه درست شوراى محترم نگهبان این تعداد به 592نفر کاهش یافت و چنانچه دولت محترم همراهى مى‌کرد این تعداد کمتر هم مى‌شد، با این حال طبق مقررات کنونى، شوراى نگهبان صلاحیت تعداد 40نفر را قابل بررسى تشخیص داد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با این ریل‌گذارى درست و توسعه آن در قانون جامع انتخابات، براساس سیاست‌هاى ابلاغى رهبر حکیم انقلاب اسلامى، امیدواریم در دوره آینده، مقطع ثبت نام به جاى اینکه دوره طنزهاى ناراحت‌ کننده سیاسى باشد که به تحقیر جایگاه والاى خدمتگزارى ملت مى‌انجامد؛ تبدیل به دوره آموزش میدانى سیاست‌ورزى و نشاط سیاسى و تربیت سیاسى گردد و به تقویت آبروى نظام اسلامى در ایران و جهان بینجامد.

حجت الاسلام حکیمی فر ادامه داد: اما انتظارى که از شوراى محترم نگهبان مى‌رفت، تداوم حرکت هوشمندانه بر مسیر قانون و رعایت «مُرّ قانون» بدون ملاحظات سیاسى و توقعات زیاده‌خواهانه برخى کاندیداها و جناح‌هاى سیاسى بود که الحمدالله شوراى محترم نگهبان از مرحله‌ى مصلحت‌اندیشى‌هاى مرسوم گذر کرد و آنچه را ضوابط قانونى تصریح داشت عمل نمود.

وی تاکید کرد:  افراد یا جریان‌هایى با طراحى سناریوهاى شیطنت‌آمیز، با علم به عدم احراز صلاحیت‌شان، دست به ثبت‌نام و بلافاصله اقدام به مصاحبه های تحریک عواطف عمومی زدند، خواستشان در واقع اقدام به فضاسازى و جریان‌سازى مسمومی که تا هزینه نظام اسلامى را بالا ببرند.

مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد:  از همه دلسوزان خواسته مى‌شود در این مرحله با هوشمندى و دقت براى حمایت منطقى و مستدل از شورا و تصمیمات‌اش وارد عمل شوند و از ظرفیت‌هاى مختلف خود استفاده کنند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در نهایت ما از اقدام شجاعانه شورای محترم نگهبان حمایت می کنیم و هرکسی که خلاف قانون اساسی عمل بکند و به شورای محترم نگهبان یا هر نهاد قانونی دیگر هتاکی بکند قطعا از منظر مردم طرد خواهد شد.

 

انتهای پیام/