کد خبر: 1739158
مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان خبر داد؛
جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد ریال زکات فطره و کفارات در سیستان‌وبلوچستان
مهدی عبادی گفت: امسال مردم مؤمن استان در ماه مبارک رمضان بیش از ۱۰ میلیارد و صد و نود و هفت میلیون ریال زکات فطره و کفارات پرداخت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌ و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: مردم مؤمن استان در ماه مبارک رمضان امسال بیش از ۱۰ میلیارد و صد و نود و هفت میلیون ریال زکات فطره و کفارات پرداخت کردند.

وی افزود: امسال مبلغ بیش از هشت میلیارد و نهصد و هفتاد و چهار میلیون ریال فطریه عام و بیش از ۷۲ میلیون و پانصد و چهل هزار ریال فطریه سادات از استان جمع آوری شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: همچنین مردم مؤمن سیستان و بلوچستان امسال بیش از ۳۵ میلیون و هشتصد و هشتاد هزار ریال کفاره عمد و بیش از یک میلیارد و صد و چهارده میلیون ریال نیز تحت عنوان کفاره غیرعمد پرداخت کردند.

عبادی بیان کرد: امسال در روز عید سعید فطر، در مجموع ۴۶۱ پایگاه ثابت و سیار جهت جمع‌آوری زکات فطره و کفاره مردم مؤمن استان تدارک دیده شد که از این تعداد، ۱۹۱ پایگاه شهری و ۲۷۰ پایگاه روستایی بود.

وی افزود: علاوه بر آن، کد دستوری #۵۸۸۷۷ (ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۵ مربع)، شماره کارت‌های مخصوص دریافت فطریه و کفارات و همچنین سایت امداد به نشانی www.emdad.ir نیز از جمله روش‌های غیرحضوری جمع‌آوری زکات بوده است.

انتهای پیام/