کد خبر: 1739229
وزیر ارتباطات در یزد:
منطقه ویژه اقتصادی پیام در یزد ایجاد می‌شود
آذری جهرمی گفت:با توجه به ظرفیت تولیدی استان یزد، تصمیم داریم منطقه ویژه اقتصادی ICT را در یزد ایجاد کنیم و براین اساس می‌توانیم در استان یزد منطقه ویژه اقتصادی پیام را داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمدجواد آذری جهرمی ظهر امروز در آیین پوشش و بهره‌مندی 100 درصدی روستاهای استان یزد از اینترنت پرسرعت، برقراری عدالت بین همه مناطق و بهره‌مندی روستاییان از مواهب پیشرفت تکنولوژی را از نتایج ایدئولوژی امام(ره) خواند و گفت: ایدئولوژی امام(ره) موجب استقرار انقلاب اسلامی شد و نظام اسلامی مبتنی بر عدالت شکل گرفت و این بهره‌مندی روستاییان از پیشرفت‌های روز از مصادیق حرکت امام(ره) است.

وی ادامه داد: استان یزد در سال 92، دارای پهنای باند 6 گیگابایت بر ثانیه بود که 4 گیگابایت آن مورد استفاده قرار می‌گرفت که هم اکنون این پهنای باند با افزایش بیش از 50 برابری به 320 گیگابایت بر ثانیه رسیده و میزان استفاده از آن هم با افزایش 30 برابری به 120 گیگابایت رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با اقدامات انجام گرفته در استان یزد ظرفیت سازی حوزه زیرساخت برای جهش بزرگ در زمینه ارتباطات و فناوری انجام گرفته است، عنوان کرد: مردم استان یزد صرفا استفاده کننده از زیرساخت‌ها نیستند بلکه در تولید تکنولوژی هم موثر هستند و با وجود جوانان، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی اقدامات خوبی انجام دادند.

آذری جهرمی گفت: وظیفه ما توسعه ابزار و زیرساخت‌ها است و باید خود را تجهیز کنیم و به قله پیشرفت برسیم و با اقداماتی که انجام شده در شرایط فعلی 13 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، 400 هزار دانشجو، طلبه ها و ... می‌توانند برای آموزش از بستر فضای مجازی استفاده کنند البته باید در حوزه روشنگری و استفاده از این فضا اقدامات لازم انجام گیرد.

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی اهمیت پیدا کرده است و اقتصاد این حوزه اقتصاد آینده دنیا است، فضای مجازی در حال حاضر به کمک بحران آب آمده است همچنین راه حل مشکلات اقتصادی، معیشتی، بهره وری، فساد و ... را می‌توان در استفاده از فضای مجازی پیدا کرد.

وی با اشاره به ظرفیت استان یزد در زمینه تولید گفت: به دلیل این ظرفیت تولیدی، تصمیم داریم منطقه ویژه اقتصادی ICT را در یزد ایجاد کنیم و براین اساس می‌توانیم در استان یزد منطقه ویژه اقتصادی پیام را داشته باشیم که تاپایان دولت اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/