کد خبر: 1741721
رضایی:
تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری را به استانها تفویض می‌کنیم
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول، تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها به استانها تفویض می‌شود و استانداران از میان نخبگان همان استان انتخاب می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن رضایی در گفتگوی تلویزیونی با مردم یزد با بیان اینکه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در دو سه دهه اخیر سبب شد تا قامت بلند ایران خم شود و در برابر مشکلات احساس ناتوانی کند، اظهار داشت: ما آمده‌ایم تا حرکتی را از نو با دولتی نو آغاز کنیم و روی پای خود بایستیم.

 
وی افزود: امام بزرگوار ما در انقلاب اسلامی، اقوام و استانها را دور هم جمع کرد و یک اتفاق بزرگ صورت گرفت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و باز هم امام راحل با استفاده از همین ظرفیت، جنگ تحمیلی را مدیریت کرد.
 
رضایی عنوان کرد: اکنون برای قیام سوم که قیام فرهنگی و اقتصادی است آماده می شویم، قیام فرهنگی و اقتصادی، قیام پیشرفت‌های بزرگ، قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی، قیام برای اینکه همه ایرانی‌ها ایرانی هستند و شهروند درجه یک و دو در قاموس نظام اسلامی وجود ندارد.
 
داوطلب سیزدهین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما می خواهیم دوباره آغاز کنیم و قیام سوم قیام برای زندگی بهتری برای سربلندی اقشار زحمتکش را رقم بزنیم و غم و غصه را از چهره بهترین مردمان روی زمین برای دستیابی به قله های بلند، بزداییم.
 
وی تاکید کرد: برای تحقق این مهم، شرایطی داریم و باید دوباره استانها و اقوام ایرانی را به میدان بیاوریم، به استانها مسئولیت می دهیم و آنها را در اداره استانشان سهیم می کنیم.
 
رضایی تصریح کرد: قرار نیست که تهران استانها را استثمار و خارج از کشور نیز تهران را استثمار کند و ما به این شرایط پایان خواهیم داد و در استانها قطب های اقتصادی درست می کنیم.
 
زمان پایان دادن به وعده های بی پشتوانه فرا رسیده است
 
وی اظهار داشت: دولت ما، دولت اقدام و تحول و دولت پایان دادن به وعده های بی پشتوانه است زیرا زمان شعار تمام شده و زمان برنامه و اقدام است، برای هر استانی برنامه خاص آن استان با کمک مردم همان استان را تنظیم می کنیم و هیچ استانی نیست که نسخه مخصوص نداشته باشد.
 
رضایی ادامه داد: هر استانی اقلیم خاص خود را دارد اینطور نیست که فولاد را از هرمزگان به جایی که بی آب است ببریم و هنرهای دستی از بین برود که فولاد پا بگیرد و هر استانی و هر سرزمینی نسخه خود را می خواهد.
 
وی اظهار داشت: دولت ما دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و استعدادها و توانایی استانهاست و نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را تهیه کرده ایم و اجرا خواهیم کرد البته برخی مسائل عمومی است و برای همه استانهاست اما برخی فعالیت ها ویژه استان خاصی است مثلاً دلیلی ندارد که اگر فولاد باید در کنار سواحل باشد به مناطق بی‌آب یا نزدیک معادن منتقل شود که بعدها با مشکل آب مواجه شوند.
 
رضایی عنوان کرد: اما این کافی نیست، ما اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری را نیز به همان استانها می دهیم، همه استانها باید تجارت خارجی خود را رونق دهند تا به رونق برسند زیر هر استان ما به اندازه یک کشور اروپایی ظرفیت تولید دارد.
 
وی ادامه داد: همه این موارد قابل محقق شدن است مشروط به اینکه همه مردم باز هم مثل دوران انقلاب و دفاع مقدس به صحنه بیایند.
 
تمام ایران را به کارگاه های بزرگ اقتصادی تبدیل می کنیم
 
رضایی تاکید کرد: در دولت من، تمام ایران به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی تبدیل می شود به شرط اینکه از ظرفیت همه بانوان، جوانان و اقشار مختلف مردم استفاده شود، جوانان را آموزش دهیم، مهارتها و توانایی های آنها را بالا ببریم و اگر این کار را انجام دهیم، به سرعت هم زندگی مردم را بهبود می بخشیم هم ایران را به قله های بلند می رسانیم.
 
وی ادامه داد: دولت ما این تجربه را دارد که چگونه از جوانان ۲۰ ساله برای کارهای بزرگی مثل آزادسازی خرمشهر استفاده کند، آن زمان افرادی از مناطق زیر ۴۰ درجه سرما می آمدند در خوزستان بالای ۵۰ درجه با زبانهای مختلف که برخی حتی فارسی هم بلد نبودند، گرد هم جمع می شدند و دیدیم که دستها گره خورده آنها، چگونه وحدت ملی به وجود آورد و کشور را از چنگال بعثی‌ها نجات داد.
 
رضایی تصریح کرد: این قوم و آن قوم، بی عدالتی ها، پارتی بازی‌ها، رانت خواری‌ها و اختلاس‌ها باید کنار گذاشته شود زیرا بیرون راندن تورم و گرانی و تبعض اهمیت کمتری از بیرون کردن سربازان صدام حسین از خوزستان ندارد.
 
وی اظهار داشت: دولت اقدام و تحول با کمک مردم و حمایت های بی کران حضرت ولیعصر (عج) و سیاست‌های داهیانه رهبری انقلاب، این کار را انجام خواهد داد اما برای رسیدن به این ایده بزرگ چند خط مشی داریم که برنامه ریزی آن انجام شده است.
 
رضایی ادامه داد: اول اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب کنیم چون همه استانها مردان و زنان بزرگی دارند و سرزمین ایران در هر استان و قومش، مردان بزرگی دارند که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته اند.
 
دولت مرکزی نباید رفقای خود را برای استانداری منصوب کنند
 
وی افزود: دولت مرکزی نباید رفقای خود را از استانهای دیگر به سایر استانها ببرد بلکه یک مجمعی از نخبگان تشکیل می شود، نمره بندی می شوند، دو سه نفر از میان ۱۰ نفر به دولت ما پیشنهاد می شود و یک بار دیگر ارزیابی می شوند و یک نفر به عنوان استاندار انتخاب خواهد شد و اختیارات خواهد گرفت.
 
رضایی بیان کرد: با همه توان پشت سر استاندارها و مناطق خود خواهیم ایستاد، اطلاعات و همفکری می دهیم اما اجازه می دهیم خودشان تصمیم بگیرند.
 
نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر مثل معلمان، کشاورزان و حتی کارکنان دولت است و علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی که می دهیم به دنبال ایجاد شغل هستیم و از جمله مهمترین کارهایی که انجام می دهیم، نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می اندازیم.
 
خانه دار کردن هر ایرانی با ۱۰ درصد قیمت تمام شده مسکن
 
وی اظهار داشت: امروز هزینه هر متر مربع ساخت ساختمان از ۳.۵ میلیون تومان آغاز می شود و یک ساختمان ۱۰۰ متری، ۳۵۰ میلیون تومان تمام می شود، هر کسی ۳۰ میلیون تومان بیاورد، از بانکها می خواهم که ۹۰ درصد دیگر را خودشان وام بدهند و وثیقه نیز همان ملک ساخته شده است.
 
رضایی تصریح کرد: این وام‌ها، وام‌های رهنی است که در تمام کشورهای اروپایی وجود دارد و من تعجب می کنم از افرادی که در اروپا تحصیل می کنند و افکار اروپایی را می آورند اما اقتصاد و پیشرفتهای اروپایی ها را برای کشور بازگو و اجرا نمی کنند.
 
وی ادامه داد: اگر مسکن را راه بیندازیم، ۳۰۰ صنعت پشت سر او راه می افتد اما متاسفم از گروه های سیاسی که دائم سرگرم دعوا با خودشان هستند، نمایشنامه درست می کنند، شعبده بازی می کنند در حالی که باید به فکر مردم باشند.
 
رضایی تصریح کرد: من و دوستانم مثل دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمباران رفتیم، یکبار دیگر خود را سپر ملت ایران می کنیم و مشکلات را حل می کنیم و نمی گذاریم این غمی که روی چهره ملت ایران است، باقی بماند.
 
نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری عنوان کرد: اینکه شادی و نشاط در زندگی مردم موج بزند، آرزوی من است و امیدواریم به دست خود شما این مسئله اتفاق بیفتد.
 
وعده های انتخاباتی محسن رضایی برای یزد
 
وی ادامه داد: استان یزد، استان مراجع و عرفای بزرگ و استان همراه صدیق امام است، یزد دارالمجاهدین است که رزمندگان تیپ الغدیر آن در بسیاری از عملیاتها با افتخار به پیروزی رسیدند.
 
رضایی عنوان کرد: استان یزد، استان کم نظیر کارآفرینی و صنعت و اقتصاد و قنات، قنوت و قناعت است و مردان سختکوش و زنان فداکار یزد همواره در اقتصاد ایران پیشرو بوده‌اند.
 
وی با بیان اینکه صنعت یزد را دیده ام، کمبود آب آن را درک کرده ام و معتقدم یزد حتی با همه این مشکلات باز هم می تواند الگوی توسعه و پیشرفت ایران اسلامی باشد، استان یزد با کمترین بیکاری و بیشترین تلاش در تولید پیشرو بوده و حتی از استانهای دیگر بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای کار به یزد آمده اند.
 
رضایی ادامه داد: مسئله آب در یزد بسیار مهم است هرچند آب از خلیج فارس به یزد انتقال داده شده اما هنوز مشکلات جدی است و این مشکل را پیگیری می کنیم ضمن اینکه گرد و غبار و آلودگی های زیست محیطی را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد.
 
وی یادآور شد: آثار و میراث فرهنگی و تمدنی و تاریخی یزد در سطح بین الملل در کشورهای جهانی شناخته شده اما بسیار کم از این ظرفیت استفاده می شود و حتماً مسئله گردشگری را در یزد تقویت می کنیم و سعی می کنیم مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را حل و فصل کنیم.
 
رضایی گفت: برنامه های متعددی برای یزد داریم و سند اقدام پیشرفت استان یزد را به امضا می رسانیم و در اختیار شما قرار می دهیم تا در چهار سالی که دولت ما مستقر می شود، این تعهدات را از ما پیگیری کنید.
 
انتهای پیام/