کد خبر: 1742012
مجری و نویسنده صداوسیمای مرکز کرمان:
حرفم را با رای دادنم فریاد می‌زنم نه با رای ندادن
حید یوسف‌زاده گفت: واقعیت این است که من باید رای بدهم و حرفم را با رای دادنم فریاد بزنم نه با رای ندادنم؛ رای ندادن فقط من را از حق مطالبه بعدی محروم می‌کند و مهم‌تر از اینکه چه کسی رای می‌آورد، نگاه خارجی‌ها به انتخابات ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید یوسف‌زاده، تهیه‌کننده، گوینده، مجری و نویسنده مطرح صداوسیما در گفتگو با خبرنگار راه آرمان گفت: ورود من به این عرصه از علاقه ذاتی و همیشگی من بود. به کار اجرا علاقه داشتم و یادم می آید، اولین باری که مجری شدم، در مدرسه، کلاس پنجم دبستان و روز جشن معلم بود.

وی افزود: بزرگتر که شدم، کار را جدی تر دنبال کردم و سرانجام در سال ۱۳۸۱ در صدا و سیمای مرکز کرمان تست دادم و قبول شدم و اکنون نزدیک به بیست سال است که به این کار مشغول هستم.

یوسف زاده خاطرنشان کرد: اولین کاری که در تلویزیون از بنده پخش شد، گزارش برنامه خانواده ی رادیوکرمان به نام «آشیانه ی مهر» بود که در روز یکشنبه، چهارم آبان سال هشتاد و یک پخش شد.

وی تصریح کرد: البته من از خرداد همان سال مشغول به کار شده بودم؛ ولی اولین کارم رسما در آبانماه پخش شد و خاطره ی بسیار شیرین و دلچسبی است که هر وقت بهش فکر می کنم، حس همون روز برایم تداعی می شود.

این مجری توانمند صداوسیمای مرکز کرمان با اشاره به اینکه قهر از صندوق چیزی را درست نمی کند، تأکید کرد: ممکن است من از وضع موجود ناراضی باشم، به ویژه از اقتصاد و معیشت که به نظر می رسد برای اغلب شهروندان همینطور هم هست.

یوسف زاده افزود: یا ممکن است، فکر کنم نامزدی که مورد علاقه من بوده، صلاحیتش احراز نشده و از این بابت دلخور باشم.

وی تصریح کرد: یا ممکن است فکر کنم هیچ کدام از این نامزدها انتظار من را در مقام رییس دولت برآورده نمی کنند. با این علت ها و با هر علت دیگری پذیرفته نیست که در انتخابات شرکت نکنم.

این نویسنده مطرح صداوسیما بیان کرد: جمله ای هست که می گوید «سیاستمداران بد را مردم خوبی انتخاب می کنند که رای نمی دهند.»

یوسف زاده گفت: واقعیت هم این است که من باید رای بدهم و حرفم را با رای دادنم فریاد بزنم نه با رای ندادنم. رای ندادن فقط من را از حق مطالبه بعدی محروم می کند و مضافا مهم تر از اینکه چه کسی رای می آورد، نگاه خارجی ها به انتخابات ماست.

وی  انتخابات را یکی از برجسته ترین جلوه گاه های پیوند مردم و نظام دانست و افزود: این رویداد، نشان می دهد که با هر اختلاف سلیقه ای و با هر مشکلی که در جامعه وجود داشته باشد، مردم با اصل انقلاب و نظام همراه و همقدم هستند و به نمایش گذاشتن این همراهی و همقدمی، جامعه را در برابر تهدیدهای بیرونی مصون می کند.

یوسف‌زاده تصریح کرد: به هرحال دولتی که از پشتوانه مردمی برخوردار نباشد، آسیب پذیر است و شرکت ما در انتخابات است که نشان دهنده ی پشتگرمی دولت و حاکمیت به مردم و رای مردم است.

وی از مردم برای حضور گسترده در انتخابات دعوت کرد  و خاطرنشان کرد: همه ما در انتخابات شرکت می کنیم؛ چرا که حتی اگر بخواهیم به چیزی اعتراض کنیم، اعتراضمان را با رای مان نشان بدهیم و فکر نکنیم که استقبال نکردن از انتخابات و برگزاری انتخابات کم رونق فایده ای دارد، تنها فایده چنین انتخاباتی فقط مانور دادن شبکه های خارجی، کم جلوه کردن اقتدار داخلی و کمرنگ به تصویر کشیده شدن رابطه مردم و نظام است که این به نفع هیچکس نیست.

 

انتهای پیام/