کد خبر: 1742353
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه لرستان:
دولت جهادی با پشتوانه مردمی، بسیاری از مشکلات را رفع می‌کند
حجت‌الاسلام حاتمی گفت: اگر دولت بعدی بخواهد مشکلات را حل کند یکی از ابزارهای آن داشتن پشتوانه مردمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حبیب حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات، اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات و نقش داشتن در تعیین سرنوشت خویش از مهم‌ترین مباحثی است که نمی‌توان از آن غافل شد؛ انتخابات یک روز است ولی سال‌ها در سرنوشت مردم نقش دارد.

وی افزود: رئیس‌جمهور منتخب مردم بیش از چهار هزار مدیر برای تصدی پست‌های مدیریتی کشور را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم تعیین می‌کند، وزرا، استانداران، فرمانداران، میزان کل و جزء، با انتصاب رئیس‌جمهور منصوب می‌شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه لرستان عنوان کرد: انتخابات و حضور مردم در تعیین سرنوشت خود یک مسئله جدی است، شاید با توجه به عملکرد و سوء مدیریت و سوءتعبیر برخی از مسئولین کشور و انتخاب‌های سابق، شبهاتی برای مردم ایجادشده است که تغییر وضع موجود سخت است اما واقعیت امر چنین نیست.

وی تصریح کرد: طبیعت امر این است که ما انتخاب‌های متعددی را در طول این چهل سال داشته‌ایم و عملکرد این‌ها شبیه به هم نیست و تلقین اینکه رأی ما اثر ندارد اشتباه است، در برخی از انتخاب‌ها تمام جناح‌های کشور به همراه دولت مستقر بودند و مردم فکر نمی‌کردند شخص دیگری از صندوق بیرون بیاید ولی رأی مردم باعث شد شخص دیگری انتخاب شود پس انتخابات مهم است و رأی مردم اثر دارد.

 حاتمی خاطرنشان کرد: قطعاً رأی تک‌تک مردم در انتخابات اثر خواهد داشت، متأسفانه عده‌ای برای ناامید کردن و عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، با طرح شبهاتی بیان می‌کنند که نتیجه انتخابات از قبل مشخص‌شده است درحالی‌که بسیاری از موارد ازجمله معیشت به انتخاب ما بستگی دارد.

وی گفت: دیدگاه رأی ندادن برای تنبیه مسئولین و ابراز ناراحتی تفکری کاملاً پوچ و اشتباه است چراکه رأی ندادن ما تنبیه دولت بعدی را در پی دارد نه دولت قبلی که از آن ناراحت هستیم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه لرستان تأکید کرد: اگر دولت بعدی بخواهد مشکلات را حل کند یکی از ابزارهای آن داشتن پشتوانه مردمی است مگر می‌شود به دلیل عملکرد غلط دولت‌های سابق، دولت جدید را تنبیه کرد که این عادلانه نیست.

حاتمی با اشاره به اینکه یک رأی ما، رأی به انتخاب صد هزار مدیر میانی است که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌شوند، گفت: انتخاب رئیس‌جمهور در زندگی ما تأثیر مستقیم خواهد داشت و تعیین سرنوشت خود و فرزندان ما، نسل‌های حاضر و آینده به این انتخابات بستگی دارد.

وی بیان کرد: امیدوارم که روز ۲۸ خرداد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی موجب شادی روح شهدا، حاج قاسم و درعین‌حال مایه آرامش کشور و یاس و ناامید کردن دشمنان ملت بزرگ ایران شود.

 

انتهای پیام/