کد خبر: 1746077
امیر سیاری:
کارکنان با انگیزه می‌توانند به پیشرفت ارتش کمک کنند
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: استخدام و به کارگیری کارکنان کیفی، با انگیزه و علاقمند به خدمت در این حوزه می‌توانند ما را در پیشرفت و رسیدن به اهداف کمک کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین همایش سراسری گرامیداشت «روز رسته حقوق» در ارتش با حضور امیر دریادار حبی f الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش و مسئولان و مدیران ارشد حوزه قوانین، امور حقوقی و مجلس ارتش برگزار شد.

دریادار سیاری در این همایش با اشاره به اهمیت آگاهی از مسائل حقوقی در سازمان‌ها و نیروهای تابعه آجا، اظهار داشت: به هر میزانی که ماموریت‌های ما پیچیده‌تر از گذشته می‌شود به همان میزان نیز رویکرد و جایگاه حقوقی در ارتش اهمیت می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت اشراف حقوقی سازمان‌های ارتش، گفت: برای دست‌یابی به اطلاعات روز حقوقی و قضایی و رسیدن به اشراف حقوقی نیاز به برنامه‌ریزی مدون و اجرای دقیق سیاست‌های ابلاغی وجود دارد؛ چراکه به هر میزانی که اطلاعات ما در این رابطه بیشتر شود به همان میزان نیز از آسیب‌پذیری به سازمان، کارکنان و فرماندهان جلوگیری کرده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه گاهی با دانستن جزئی‌ترین مطالب، سازمان را از پرداخت هزینه‌های گزاف مادی و معنوی مصون می‌کنیم، گفت: ساماندهی امور حقوقی در ارتش و نیروهای تابعه یکی از مهمترین الویت‌های ما در این حوزه است.

دریادار سیاری با اشاره به رویکرد فعال و اقدامات اثربخش انجام شده در حوزه قوانین، امور حقوقی و مجلس ارتش در سال‌های اخیر، گفت: تاکنون اقدامات مناسبی جهت حل و فصل مسائل حقوقی و قضایی ارتش از سوی اداره قوانین، حقوقی و امور مجلس ارتش صورت گرفته است که این مهم بسترساز شرایط مطلوب در راستای احقاق حقوق کارکنان و سازمان است.

وی ارتقاء دانش حقوقی و تسلط در این حوزه را موجب مصون سازی سازمان از آسیب‌های قضایی عنوان کرد و افزود: مشکلات در این حوزه همواره از عدم آگاهی و ندانستن‌ها پیش می‌آید و بار روانی و حقوقی ناشی از آسیب‌های آن را سازمان، کارکنان و مدیران و فرماندهان به دوش خواهند کشید.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه باید از پرونده‌های اراضی و املاک ارتش در سراسر کشور به خوبی دفاع کرد، گفت: دفاع موثر و مبتنی بر قوانین و مقررات روز، موجب حفظ حقوق سازمان و کارکنان می‌شود.

دریادار سیاری با تاکید بر ایجاد بستر مناسب برای یکپارچه سازی امور مرتبط با قراردادهای ارتش، گفت: در حوزه قراردادها باید با دقت نظر و توجه به مسائل مختلف و جامع نگری وارد شد، چراکه یک قرارداد ساده انگارانه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به مجموعه وارد کند.

وی با بیان اینکه باید خود را به دانش روز به ویژه در حوزه حقوق و شاخه‌های مختلف آن مسلح کنیم، افزود: استخدام و به کارگیری کارکنان کیفی، با انگیزه و علاقمند به خدمت در این حوزه می‌تواند ما را در پیشرفت و رسیدن به اهداف کمک کند.

در ادامه این همایش، سرهنگ حقوق مسلم یعقوبی، رئیس اداره قوانین، حقوقی و امور مجلس ارتش و مدیران حقوقی نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی ارتش گزارش‌هایی از اهم فعالیت‌ها و اقدامات قوانین، حقوقی و قضایی صورت گرفته در یگان‌های آجا در سراسر کشور را ارائه کردند.

در پایان این مراسم از کتاب دو زبانه (فارسی _ انگلیسی) جامع «مجموعه کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی با نگرش به ماموریت‌های نظامی» که توسط اداره قوانین، حقوقی و امور مجلس ارتش تهیه و تدوین شده است، توسط امیر دریادار سیاری رونمایی شد.

انتهای پیام/