کد خبر: 1746317
در یک گفتگو مطرح شد؛
واکنش فرماندار اشتهارد به هدر رفت آب در جاده ایپک/ چشمه های کوچه حافظ فصلی بوده و توجیه فنی برای ایجاد خط انتقال ندارد
طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی با موضوع هدر رفت آب در اشتهارد منتشر شد که مرتبط با جاده ایپک – کوچه حافظ بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی با موضوع هدر رفت آب در اشتهارد منتشر شد که مرتبط با جاده ایپک – کوچه حافظ بود.

با توجه به اینکه این شهرستان طی سال های گذشته با مشکل جدی کم آبی دست و پنجه نرم می کند، خبرنگار تیتریک این موضوع را از مسئولین اشتهارد پیگیری کرد.
 
فرماندار اشتهارد در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: در مناطق جنوبی شهرستان که به نوعب ارتفاعی هم است چند چشمه کوچک داریم که به چشمه های کوچه حافظ مشهور هستند.
 
فرهاد شیبک افزود: مردم از چند چشمه مذکور بعضا آب تهیه می کنند اما حجم و میزان دبی آنها به گونه ای نیست که بتوان روی آن سرمایه گذاری و خط انتقال ایجاد کرد.
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر این چشمه کمتر از یک اینچ آب دارد، این چشمه ها به واسطه اینکه از کوه نشات گرفته اند توسط دامداران و کشاورزان استفاده می شود.
 
شیبک تصریح کرد: چشمه های کوچه حافظ فصلی بوده و آب آن در تابستان به حداقل رسیده است و تا یک ماه آینده هم قطع خواهد شد تا زمستان که مجددا تغذیه شود.
 
وی گفت: البته چشمه میرزا محمود که در جوار چشمه ایپک قرار دارد که آب منظقه ای آن را در اختیار آبفا گذاشته است تا برنامه ریزی برای اجرای خط انتقال و استفاده صورت گیرد.
 
فرماندار اشتهارد افزود: قطعا چشمه هایی که فصلی نبوده و حجم آب بالایی دارند مورد استفاده برای راه اندازی انشعاب قرار می گیرند اما آب هایی که حجم کمی دارند توجبه فنی برای سرمایه گذاری ندارد.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/