کد خبر: 1748181
پایان تلخ یک پرواز؛
از مادر تا کارگر، قربانی جنایت / ۶ خونین بال پرواز ۶۵۵ را بشناسیم
12 تیر ماه سال 1367، سالروز حادثه پرواز شماره 655 ایران ایر از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی است که در این پرواز تمامی مسافران آن به شهادت رسیدند و قربانی جنایت آمریکا شدند. در این بین شش خونین بال از مردم جنوب کرمان بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ "هم اینک پرواز شماره 655 ایران ایر فرودگاه بندرعباس را به مقصد دبی ترک کرد" شاید این جمله ای باشد که روز 12 تیر1367 در فرودگاه بندرعباس طنین انداز شد تا همراهان مسافران را با آسودگی راهی خانه هایشان کند.

اما بسیاری از آنها دلشوره ای عجیب داشتند. انگار قرار بود حادثه ای دردناک رخ دهد. آن حادثه در ساعت 10:22 دقیقه رخ داد. دو موشک ناو آمریکایی که هزاران کیلومتر از سرزمین خود دور شده بود بر سینه هواپیما نشست.

290 انسان بیگناه در لحظه ای قربانی ماجراجویی های استکبار جهانی در خلیج فارس شدند. در میان آنها 6 نفر از اهالی جنوب کرمان هم حضور داشتند.

از دیرباز مردم جنوب کرمان به کشورهای جنوبی خلیج فارس رفت و آمد داشتند و بسیاری از آنها در آن کشورها کار می کردند.

روزخاتون سابقی نژاد به همراه دختر 9 ساله اش مریم مرادی هم در آن روز برای دیدار با همسرش که در امارات کار می کرد راهی فرودگاه دبی شده بودند. اما همسر او که از ساعت ها قبل در فرودگاه دبی منتظرشان بود دیگر نتوانست دختر کوچکش را در آغوش بگیرد.

اما او تنها کسی نبود که دیگر همسرش را ندید. همسر و فرزندان حمیدرضا تفضلی، شهید حاج نادر میرکی، شهید رضا چمانچی پور و شهید مراد رواق هم از آن تاریخ تنها صورت خندان پدر را در عکس ها می بینند. هر چهار نفر کارگر بودند که در روز های گذشته با دستانی پر از سوغاتی به زادگاهشان آمده بودند.

انتهای پیام/