کد خبر: 1749937
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
غفلت و موازی‌کاری مسیر عصیان‌گری‌ کرونا را هموار کرد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: برخی موازی‌کاری‌ها و غفلت از شیوع بیماری در کشور موجب افزایش پیک‌های همه‌گیری و به عاملی برای عصیان‌گری‌های بیشتر کرونا تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛همایون سامه‌یح نجف‌آبادی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با برخی انتقادات مبنی بر تکرار پیک‌های کرونایی در کشور، اظهار کرد: تجربه پیک‌های پیاپی تنها مختص ایران نبوده و حتی کشورهای اروپایی نیز تا پیش از واکسیناسیون عمومی پیک‌های متعدد را تجربه کردند.

وی با اشاره به نگرانی‌های موجود درباره افزایش آمار ابتلا و مرگ و میر در پیک پنجم، گفت: با توجه به شتاب گرفتن تولید واکسن داخلی کرونا و انجام واکسیناسیون عمومی در آینده نزدیک امید است شاهد پیک‌های بعدی نبوده و پیک پنجم را با حداقل خسارات پشت سر بگذاریم.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ابراز تاسف از شرایط حاد ابتلا در سیستان و بلوچستان، عنوان کرد: البته محموله واکسن وارد این استان شده و با سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون به مهار بیماری کمک می‌کند.
 
نجف‌آبادی ابراز امیدواری کرد با مهار نسبی بیماری و جلوگیری از سرایت آن به همه نقاط کشور تا حد امکان از ابتلا و مرگ و میر افراد جلوگیری شده و تجربه تلخ پیک‌های قبلی تکرار نشود.
 
وی با انتقاد از عملکرد دولت در کنترل مرزها با کشورهای افغانستان و پاکستان و تردد اتباع این کشورها به عنوان عاملی برای تشدید بیماری، تاکید کرد: حقیقت آن است که مرزها به طور کامل کنترل نشده و از سویی ترددهای غیر قانونی در حال انجام است و همین مسئله موجب وخامت اوضاع در مناطق شرقی کشور شد.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با وارد دانستن ایراداتی به عملکرد دولت و ستاد مبارزه، تصریح کرد: برخی موازی‌کاری‌ها و غافل شدن از بیماری موجب مهلت دادن به ویروس و عصیانگری‌های آن در پیک‌های همه‌گیری کرونا شد.
 
نجف‌آبادی ادامه داد: معتقدم درصورتیکه در ابتدای شیوع کرونا مرزهای کشور به روی مسافران بسته می‌شد، کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس در کشور به مراتب سهل و آسان‌تر بوده و این سطح از آمار مبتلایان و فوتی‌ها را شاهد نبودیم.
 
انتهای پیام/*