کد خبر: 1761326
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین اعلام کرد؛
ارائه خدمات دندان‌پزشکی به ۵۰۰ زندانی قزوین در قالب اردوی جهادی‌ "نذر سلامت"
سید محمدرضا بحرانی گفت: طی سه روز تقریبا به ۵۰۰ نفر از زندانیان زندان مرکزی قزوین با ۸۰۰ کار درمانی در حوزه جرم‌گیری و کشیدن دندان‌های غیرقابل نگهداری، ترمیم و عصب‌کشی ارائه خدمت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمدرضا بحرانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به برگزاری اردوی جهادی نذر سلامت اظهار کرد: اردوهای جهادی پزشکی در بسیج دانشجویی استان قزوین از سال ۸۸ شکل گرفت و حدود ۱۲ سال است که اردوهای جهادی پزشکی و دندان‌پزشکی به صورت ویژه برگزار می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته بیشتر در مناطق محروم روستایی و مناطق صعب العبور اردوهای جهادی پزشکی و دندان‌پزشکی ساماندهی می‌شد اما با شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده به جهت رعایت پروتکل‌ها بر آن شدیم که این برنامه را در زندان‌ها به دلیل عدم دسترسی زندانیان به خدمات دندان‌پزشکی اجرا کنیم.

برگزاری اردوی جهادی نذر سلامت در ماه محرم

مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: برگزاری اردوهای جهادی در زندان موجب می‌شود که یک امیدآفرینی در دل زندانیان ایجاد شود و چه بسا در حوزه معیشت آنان نیز تاثیرگذار باشد، از این جهت که آنان برای انجام خدمات تخصصی دندان‌پزشکی امکان دسترسی به بیرون از زندان را ندارند.

وی عنوان کرد: برگزاری اردوهای جهادی در زندان ممکن است موجب تغییر نگرش زندانیان به زندگی و دوری آنان از جرم و جنایت شود لذا با هدف ارائه خدمات تخصصی دندان‌پزشکی و امیدآفرینی و همچنین تربیت نیروهایی که در حوزه جهادی فعالیت می‌کنند و زکات علم خود را در قالب نذر سلامت به زندانیان ارائه می‌دهند نیز این اردوها برگزار می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: اردوی جهادی "نذر سلامت" سه روز پیاپی در روزهای ۹ و ۱۰ و ۱۱ ماه محرم امسال در زندان مرکزی قزوین با حضور دو گروه جهادی شکوفه سیب و خادم‌المهدی(عج) برگزار شد.

ارائه یک میلیارد خدمات دندان‌پزشکی به زندانیان در سال جاری

وی ابراز کرد: در این اردوی جهادی دانشجویان و فارغ التحصیلان و هیئت علمی‌های رشته دندان‌پزشکی شرکت دارند که طی سه روز تقریبا به ۵۰۰ نفر از زندانیان زندان مرکزی قزوین با ۸۰۰ کار درمانی در حوزه جرم‌گیری و کشیدن دندان‌های غیرقابل نگهداری، ترمیم و عصب‌کشی ارائه خدمت کردند.

بحرانی عنوان کرد: بسیج دانشجویی استان قزوین متولی برگزاری اردوی جهادی نذر سلامت است که با همکاری و پشتیبانی سازمان بسیج سازندگی استان و اداره کل زندان‌ها انجام شد.

وی با بیان اینکه در اردوی جهادی نذر سلامت ۵۰ دندان‌پزشک حضور داشتند؛ گفت: اولین اردوی جهادی دندان‌پزشکی در زندان قزوین، نوروز ۱۴۰۰ برگزار شد که طی آن هزار کار درمانی ارائه شد که ارزش خدمات انجام شده در دو اردوی جهادی سال جاری حدود یک میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/