کد خبر: 1761537
مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد:
تقویت رابطه مسجد و مردم با شیوع کرونا/ طرح شهید سلیمانی امر کمک‌ به نیازمندان را احیا کرد
صدیقی گفت: کرونا موجب تقویت رابطه مساجد و مردم شد و کمک‌های زیادی در زمینه‌های مختلف از طریق مساجد و امام جماعت مساجد جمع آوری و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید صدیقی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص خدمات اجتماعی  و فرهنگی مساجد استان یزد در دوران شیوع کرونا، گفت: با شیوع ویروس کرونا کارکردهای اجتماعی و فرهنگی مساجد قوت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرد و در این دوران مساجد در بخش‌های مختلفی کارکردهای خود را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: کرونا موجب تقویت رابطه مساجد و مردم شد و کمک‌های زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله بسته‌های معیشتی، تهیه جهیزیه، کمک‌های مالی، دوخت ماسک و گان و ... از طریق مساجد و امام جماعت مساجد جمع آوری شد و با شناسایی نیازمندان، در اختیار آنها قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: با وجود اینکه اقدامات و کمک‌های جمع آوری شده از طریق مساجد به لحاظ مردمی بودن تقریبا قابل احصا نیست اما مردم در اکثر مساجد استان برای همکاری پای کار آمدند و این همکاری محدود به مساجد بافت مذهبی شهر نیز بود بلکه در بافت مدرن شهر نیز بوده است.

صدیقی عنوان کرد: با شیوع موج اول کرونا اغلب مساجد در امر جمع آوری کمک‌های مردمی نقش داشتند و پویا بودند و پس از آن نیز با فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش گسترده کمک به نیازمندان این امر قوت گرفت و در قالب طرح شهید سلیمانی جانی تازه به خود گرفت.

وی ادامه داد: در ایام محرم نیز با توجه به محدودیت‌هایی که در برپایی مراسم و عزاداری‌ها بود عده زیادی ضمن برگزاری مراسم و شرکت در مراسم عزاداری، به شکل‌های مختلف و با کمک‌های مالی و غیر مالی خود به اقامه عزا پرداختند و هیئت‌های عزاداری نیز در سطح استان با شرکت در طرح «هر هیئت آزادی یک زندانی» پای کار آمدند و اتفاق خوبی را رقم زدند.

انتهای پیام/