کد خبر: 1766591
فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه طرح صاعقه؛
کشف ۱۷۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری از مرزهای کشور
فرمانده مرزبانی ناجا از اجرای طرح صاعقه و کشف ۱۷۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری در مرزهای کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به اجرای طرح عملیاتی صاعقه (جمع آوری و مقابله با قاچاق سلاح و مهمات) در مرزهای کشور، گفت: مرزبانان مجاهد نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی و جدیت مبارزه با جمع آوری و مقابله با قاچاق سلاح و مهمات، موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با بیان اینکه برخورد قاطع مرزبانان با دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز در مرزها ادامه دارد، افزود: در اجرای طرح صاعقه، مرزبانان موفق شدند، ۱۷۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیر زیادی مهمات را که قاچاقچیان قصد وارد کردن به داخل کشور را داشتند، کشف کنند.
 
وی با اشاره به دستگیری ۵۸ متهم در این طرح، تصریح کرد: مرزبانان نیروی انتظامی با اقتدار و صلابت با اجرای این طرح، مناطق آلوده مرزی را پاکسازی کرده و موضوع همچنان در دستور کار مرزبانان است.
 
وی با بیان اینکه میزان کشف سلاح جنگی و شکاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح صاعقه مرزبانان موفق شدند، دو عدد مجسمه عتیقه طلا به وزن تقریبی ٤٣٥ گرم، ۵۴۶ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۹۳۲ هزار نخ سیگار قاچاق و ۱۲۵۴ راس احشام (سبک و سنگین) از قاچاقچیان کشف کنند و آنها تحویل مقامات قضائی شدند.
 
سردار گودرزی با اشاره به کشف ۳۶ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون که عمدتا با درگیری با سوداگران مرگ بوده است، گفت: در اجرای طرح مذکور مرزبانان موفق شدند، ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.
 
وی تعامل دستگاه قضائی و مرزبانی نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های عملیاتی در مناطق مرزی را مطلوب توصیف و بیان کرد: با تلاش مرزبانان در سال جاری نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد دستگیری قاچاقچیان افزایش پیدا کرده است.
 
براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: قاچاقچیان و سودجویان بدانند مرزبانان نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی کوچکترین تحرک در نوار مرزی و آبی را زیر نظرگرفته و با هرگونه اقدام سودجویانه قاطعانه برخورد خواهند کرد.
 
انتهای پیام/