کد خبر: 1768612
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛
"رفع موانع واردات" علت تسریع ورود واکسن کرونا در دولت جدید/ تکذیب پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های تولیدکننده داخلی
رئیس سازمان غذا و دارو یکی از دلایل اصلی سرعت‌ گرفتن واردات واکسن کرونا به کشور را "رفع موانع واردات" دانست و خبرهای منتشر شده در مورد پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های داخلی تولیدکننده را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمدرضا شانه‌ساز درباره دلیل افزایش سرعت واردات واکسن و تزریق آن در دولت سیزدهم گفت: با دستور ویژه رئیس جمهور برای تامین واکسن، چندین جلسه کمیته واکسن در طول هفته توسط معاون اول رئیس جمهور برای تامین واکسن با حضور رئیس بانک مرکزی،  وزارت خارجه، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس جمعیت هلال احمر با بخش‌هایی که می‌توانند امر واردات و واکسیناسیون را  تسهیل کنند، تشکیل و موجب شد تا واردات واکسن تسهیل و سرعت پیدا کند.

 
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در این جلسات رفع موانع موجود در واردات واکسن پیگیری می‌شود و از مهمترین دلایل سرعت گرفتن واکسیناسیون و واردات رفع موانع در این جلسات است.
 
وی با اشاره به سرعت گرفتن مراحل تولید واکسن شرکت‌های داخلی اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز با اخذ مجوزهای لازم به جرگه تولید می‌پیوندند که نویدبخش روزهای امیدوارکننده‌ای برای مهار انتشار کرونا با واکسن‌های تولید داخل است.
 
شانه‌ساز تصریح کرد: وزارت بهداشت از ابتدا برای تامین واکسن در هر دو محور واردات و تولید ورود کرده بود و  هیچ فرصتی را برای تامین هر چه سریعتر واکسن از دست نداده است.
 
وی همچنین با تکذیب خبرهای بی‌اساس مبنی بر پیش فروش واکسن‌های داخلی و تغییر سیاست‌های وزارت بهداشت گفت: خبرهای منتشر شده در مورد پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های داخلی تولیدکننده واکسن به هیچ عنوان صحت ندارد، پیش خرید حتی به شکل ریالی انجام نشده  و این اخبار کذب، مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست.
 
انتهای پیام/